banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Gökçek, Tuna ve Aygün için suç duyurusu

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi ve eski CHP Milletvekili Sinan Aygün arasındaki TOGO Kuleleri tartışmaları devam ediyor. "Rüşvet" kavgasında gözler yargıya çevrilmişken dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Mehmet Ali Alan'ın ayna davada belediye, Sinan Aygün ve TOGO şirketi için avukatlık yaptığı belirlendi. Belediye Avukat Mehmet Alan ile avukatlık sözleşmesini iptal etti.

GÜNDEM 24.12.2019, 21:17
Gökçek, Tuna ve Aygün için suç duyurusu

Ankara'daki TOGO Kuleleri krizinde tarafların avukatının aynı  kişi olduğu ortaya çıktı.

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki TOGO Kuleleri tartışması devam ediyor. Sinan Aygün'ün gündeme getirdiği "25 milyon liralık rüşvet" tartışması yargıya taşındı. Rüşvet iddiaları öncesi ise Sinan Aygün ile belediye arasında kulelerin imarına ilişkin başka bir dava vardı. O davada Mehmet  Ali Alan'ın belediye, Sinan Aygün ve TOGO şirketi için avukatlık yaptığı belirlendi. Bunun üzerine belediye Mehmet Ali Alan ile avukatlık sözleşmesini iptal etti. Söz konusu kişinin 3 tarafa da avukatlık yapmasının meslek etiğine uymadığı belirtildi.

Bu arada 11 Nisan 2019'daki TOGO Kulelerinin fazla imarını iptal eden kararın tarafların eline ulaşmadığı ifade edildi. Kararın Avukat Mehmet Ali Alan tarafından ilgililere geç bildirildiği kaydedildi.

Krize Şehir Plancıları Odası da dahil oldu. Sinan Aygün, 25 milyon liranın okul yapımı konusunda gündeme geldiğini açıklamıştı. Oda, okul, cami, kreş gibi binaların yapımı karşılığında belediye meclislerinin imar planlarına onay vermesinin yanlış olduğunu savundu. TOGO kulelerinin inşaatının 25 bin metrekareden 120 bin  metrekareye çıkartanlar hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Mimarlar Odası da inşaata başlanan yıldan itibaren TOGO kulelerinin imar planlarında rolü olanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Kamu adına dava açılması istenen suç duyurusu Melih Gökçek, Mustafa Tuna ve dönemin belediye meclis üyelerini kapsadı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P