banner1199

banner1197

Görüntü emniyette silinmiş

Gazeteci Hrant Dink cinayetinde kayıp olan güvenlik kamerası görüntülerini polisin aldığı ortaya çıktı. Cinayet bölgesini gören bankanın o dönemki şube müdürü ham ve orijinal görüntüleri polise teslim ettiğini açıkladı.

GÜNDEM 20.01.2016, 19:07 20.01.2016, 19:45

 Gazeteci Hrant Dink suikastinde kayıp görüntülerin emniyet arşivine girdiği ortaya çıktı. Dink'in vurulduğu yeri gören banka şubesinin müdürü güvenlik kamerası kayıtlarını olaydan sonra polise teslim ettiğini açıkladı.

Bugüne kadar Hrant Dink cinayetinde soruşturma ve dava dosyasına giren kayıtlarada cinayet öncesindeki 2 saatlik bölüm yer almamıştı. El Cezire Türkiye'ye konuşan dönemin banka müdürü B. İ., polise görüntüleri 10 kez verdiğini söyledi.

Cinayeti izleyen günlerde bankaya peşi sıra gelen “Asayiş, terör ve istihbarat büro" polislerinin görüntüleri defalarca kopyaladığını söyleyen banka müdürü, "son 

19 Ocak 2007'de tetikçi Ogün Samast ve onu izleyen dönemin İstanbul Jandarma İstihbarat görevlilerinin bir bankamatiğin güvenlik kamerasına takıldı. Dosyaya giren görüntülerde ise saat 10.00 ila 12.00 arasındaki görüntülerin kayıp olduğu belirlendi.

Şube müdürü polislerin sadece bir kez tutanak tuttuğunu söyledi. Ancak bu tutanak da emniyette kayboldu. Bu nedenle görüntüleri teslim alan polisin ismi henüz belirlenemedi.

Cinayet işlenirken Samast'ı 6 İstanbul Jandarma İstihbarat görevlisinin izlediği de savcılık tarafından tespit edilmişti.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P