banner1199

banner1197

Hakkari'de saldırılara karşı gece gündüz eller tetikte

Hakkari Yüksekova'daki operasyona katılan güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarına fırsat vermemek için gece gündüz demeden nöbet tutuyor. Güvenlik görevlisi N.S. "Allah'a şükürler olsun Yüksekova'yı teröristlerden temizledik. İman, yürek bizde, Allah bizimle" şeklinde konuştu.

GÜNDEM 26.04.2016, 12:33
Hakkari'de saldırılara karşı gece gündüz eller tetikte

Yüksekova ilçesindeki operasyonda terör örgütüne büyük darbe vuran güvenlik güçleri, gece gündüz demeden aynı kararlılıkla görevlerini yürütüyor. 

Yüksekova'da 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ve 5 gün önce tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu kapsamında arama tarama çalışmaları sürüyor. 

Güvenlik güçleri, Cumhuriyet, Orman, Mezarlık, Yeni, Eski Kışla, Yeşildere, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerini terör örgütü mensuplarından temizleyerek yaklaşık 200 teröristi etkisiz hale getirdi.

Operasyonda barikat, çukur, yol ve binaların yanı sıra evlerdeki kapı, pencere, dolap, ev eşyası, kiriş, kolon ve harekete duyarlı lambalara yerleştirilen 295 el yapımı patlayıcı imha edildi. 136 çukuru kapatıp 217 barikatı da kaldıran güvenlik güçleri, tır dolusu mühimmat ele geçirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurları, 40 gün süren operasyonun ardından faaliyetlerini büyük bir titizlilik, kararlılık ve ciddiyetle devam ettiriyor.

Temizlenen mahallelerdeki kritik noktalara gitmek için her gün çelik yelek, kask, sırt çantası, silah ve günlük kumanyalarını alan güvenlik güçleri, nöbet tutacakları yerlere zırhlı araçlarla ulaştırılıyor.

SALDIRILARA KARŞI ELLERİ TETİKTE

Operasyon süresince terör örgütü mensuplarına karşı canlarını ortaya koyarak omuz omuza mücadele eden güvenlik güçleri, bu birlikteliklerini nöbet tuttuklarını yerde de sürdürüyor.

Günler süren görevde, güvenliği sağlamak için gece gündüz demeden ve gözlerini kırpmadan nöbettutan güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarının hain saldırılarına karşı elleri tetikte bekliyor.

Operasyonda yer alan güvenlik görevlisi N.S, AA muhabirine, ilçede 45 gündür bütünlük içerisinde çalıştıklarını belirtti.

"Allah'a şükürler olsun Yüksekova'yı teröristlerden temizledik." diyen N.S, "İman, yürek bizde, Allah bizimle." ifadesini kullandı.

HAKKARİ'DE TESLİM OLMAYAN 2 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

HAKKARİ’nin merkeze bağlı Geçimli Köyü yakınlarında yola el yapımı patlayıcı düzeneği kurmaya çalışan PKK’lılarla çıkan çatışmada 1 terörist öldü, 1 terörist yaralı ele geçti.

Hakkari Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Güvenlik güçlerimizce bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 25.04.2016 günü duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarına istinaden İl Jandarma Komutanlığı görevlilerimizce İlimiz Merkezine bağlı Geçimli Köyü sınırları içerisinde bulunan Eskigeçimli Köyü mevkiinde yol üzerinde 1(bir) adet el yapımı patlayıcı(EYP) düzeneği tespit edilmiş olup; düzeneği etkisiz hale getirmek amacıyla müdahalede bulunan güvenlik güçlerimiz ikinci bir el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği kurmaya çalışan 2 (iki) erkek bölücü terör örgütü mensubu tespit etmişlerdir. Tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yapılan ’Teslim Ol’ çağrısına bölücü terör örgütü mensuplarının ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 2 (iki) erkek bölücü terör örgütü mensubu (1 ölü, 1 ağır yaralı) etkisiz hale getirilmiş, bölücü terör örgütü mensupları ile birlikte; 2 (iki) adet piyade tüfeği, 2 (iki) adet el bombası ele geçirilmiştir.Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P