banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Hamaney'in temsilcisi Seyyid Hasan Amili Vatan Partisi'ni ziyaret etti

İran'ın 1 numaralı ismi olan dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in Temsilcisi Seyyid Hasan Amili, Vatan Partisini ziyaret etti. Hamaneyin temsilcisi Amili, Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek ile görüştü. Gündem, Amerika'nın suikasti ile öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'ydi. Perinçek "Sülaymani'nin kanı yerde kalmayacak, Türk milleti İran'la hep birlikte olacak" dedi. Temsilci Amili de Amerika'ya karşı Türkiye ve İran'ın el ele vermesi gerektiğini vurguladı.

GÜNDEM 06.01.2020, 18:45 06.01.2020, 18:46
Hamaney'in temsilcisi Seyyid Hasan Amili Vatan Partisi'ni ziyaret etti

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Temsilcisi Seyyid Hasan Amili, Türkiye'de temaslarda bulundu. Amili, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i ziyaret etti.

Temsilciyi, Vatan Partisi'nin İstanbul İl Başkanlığı binası önünde kalabalık karşıladı. Vatandaşlar, "Kahrolsun Amerika" sloganları attı...

Ziyaretin gündemi yoğundu. Amerika'nın suikasti ile öldürülen İranlı general Kasım Süleymani anıldı. İlk olarak Vatan Partisi Lideri konuştu.

Amerika'nın bir terör devleti olduğunu söyleyen, Hamaneyin temsilcisi Amili, Kasım Süleymani'nin onlara karşı mücadele ettiğini belirtti.

Ziyartte Türkiye ve İran'ın teröre karşı birlik olduğu vurgulandı.

Ziyaretlerinden ötürü Seyyid Hasan Amili'ye teşekkür eden Perinçek, İran'ın Türkiye'ye güvenmesi gerektiğini ifade etti.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P