banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Hayatını kaybeden 17 yaşındaki Deniz Anatça davulla gelinlikle uğurlandı - Adana haberleri

Adana'da beşinci katta bulunan evlerinin balkonunda düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki genç kızın cenazesi karşılandı. Cenaze, üzerine gelinlik örtülüp davul çalınarak toprağa verildi. Öte yandan Deniz Anatça'nın akrabası, neden cenazede davul çalındığıyla ilgili olarak gelenekleri gereği evlenmeden önce ölen bekar bir kızın davul çalınıp, gelinlikle toprağa verildiğini söyledi.

GÜNDEM 13.02.2017, 11:13 13.02.2017, 11:21
Hayatını kaybeden 17 yaşındaki Deniz Anatça davulla gelinlikle uğurlandı - Adana haberleri

Adana'da beşinci katta bulunan evlerinin balkonunda düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki genç kızın cenazesi karşılandı. Cenaze, üzerine gelinlik örtülüp davul çalınarak toprağa verildi. Öte yandan Deniz Anatça'nın akrabası, neden cenazede davul çalındığıyla ilgili olarak gelenekleri gereği evlenmeden önce ölen bekar bir kızın davul çalınıp, gelinlikle toprağa verildiğini söyledi.Açık Lise öğrencisi Deniz Anatça, geçen 10 Şubat'ta merkez Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşadığı 11 katlı apartmanın 5'inci kattaki evlerinin balkondan bilinmeyen bir nedenle düştü. Genç kız olay yerinde hayatını kaybederken, ailesi sinir krizi geçirdi. Otopsi yapılan Anatça'nın cenazesi dün ailesi tarafından teslim alındı. Genç kızın cenazesi, ailesinin eskiden yaşadığı Sucuzade Mahallesi'ne getirildi. Arap kökenli olan genç kızın cenazesi burada, evlenmeden önce ölmesi nedeniyle davul çalınarak karşılandı. Ailesi ve yakınları tarafından türküler de söylenirken, genç kızın tabutuna gelinlik örtüldü. Evin önünde bir süre bekletilip helallik alınmasının ardından, cenaze Hadırlı Mezarlığı'na davul eşliğinde götürüldü. Tabutunun üzerine gelinlik örtülen Anatça'nın cenaze namazı da, bu şekilde kılındı. Genç kız daha sonra kefeninin üzerine örtülen gelinlikle defnedildi. Babası İlker ile annesi İlkay Anatça cenaze boyunca gözyaşı döktü.NEDEN DAVUL ÇALINDIĞINI ANLATTI

Deniz Anatça'nın akrabası Çetin Demirkıran, gelenekleri gereği evlenmeden önce ölen bekar bir kızın davul çalınıp, gelinlikle toprağa verildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P