banner1198

banner1199

banner1197

Haydarpaşa Garı görücüye mi çıktı?

Maliye Bakanı Şimşek’in ‘özelleştirme kapsamına’ alınacağını söylediği Haydarpaşa Garı dün ilk kez yabancı yatırımcı ile finansçıların katıldığı konferansa ev sahipliği yaptı

GÜNDEM 14.06.2014, 10:41 14.06.2014, 16:28
Haydarpaşa Garı görücüye mi çıktı?
AKP iktidarı özelleştirmelere hız verdi. Özelleştirme kapsamında olan Haydarpaşa Garı görücüye çıkarıldı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası yatırımcıları Haydarpaşa Garı'nda topladı. “New York’tan İstanbul’a Mega Şehirler ve Finans Merkezleri” toplantısı Haydarpaşa'da yapıldı.
 
Yabancı yatırımcıların da katıldığı panel Bakan Şimşek'in "Haydarpaşa özelleştirilecek" açıklamasını akıllara getirdi.

Konferansa Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, Ali Koç, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Dream Restaurants Grup Başkanı Metin Ar, Turgay Ciner, Hayri Culhaçı gibi isimlerle çok sayıda yabancı diplomat ve Katarlıların da aralarında olduğu yabancı yatırımcılar katıldı.

Bakan Şimşek, tarihi garın "Dönüşüm Projesi" imar çalışmalarından sonra özel programa alınarak özelleştirileceğini ilan etmişti. Şimşek açıklamasında 2014'te "7 milyar dolarlık özelleştirme hedefine ulaşmak istediklerini" vurgulamıştı.

Tarihi Haydarpaşa Garı, 106 yıl önce 2'nci Abdülhamid döneminde hizmete girmiş ve İstanbul'un sembollerinden biri haline gelmişti. Garın özelleştirileceği açıklanınca İstanbullular tepkilerini yoğun eylemlerle göstermişti. 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P