banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

HDP İl Başkanlığı önünde eylem sürüyor! "PKK ve HDP birdir, ikisi de terör örgütüdür"

Diyarbakır HDP İl Binası önündeki aileler, nöbetlerini kararlılıkla sürdürüyor. PKK tarafından kaçırılan çocuklarını alana kadar gitmeyeceklerini söyleyen aileler, tepkilerini "HDP de PKK da birdir, ikisi de terör örgütüdür" diyerek gösteriyor. Oğlu Emrah için direnişini sürdüren Bilal Avunan, eski HDP Milletvekili İdris Baluken'le görüşmesinde, Baluken'in "oğlunu HDP götürmüş ve PKK'ya vermiş" dediğini söyledi.

GÜNDEM 27.10.2019, 14:46 28.10.2019, 01:12
HDP İl Başkanlığı önünde eylem sürüyor! "PKK ve HDP birdir, ikisi de terör örgütüdür"

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, HDP İl Başkanlığı önünde 3 Eylül'de başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Oturma eylemine katılan anne Fatma Akkuş, 2015'ten bu yana haber alamadığı kızı Songül'e kavuşana kadar eylemini sonlandırmayacağını söyledi.

Kızı Songül'ü çok özlediğini dile getiren anne Akkuş, "Çocuklarımızı HDP dağa götürdü. Kandırıp çocuklarımızı götürüyorlar. Beş senedir kızımdan haber alamıyorum, HDP çocuklarımızı getirsin. HDP'liler eğer çok istiyorlarsa kendi çocuklarını dağa götürsünler. Onların çocukları dağda değil. Beş senedir ne çektiğimi bir Allah biliyor. Onların çizdiği yol ABD'ye ve İsrail'e çıkıyor. Bu Kürt, Türk meselesi değildir. Madem Kürtleri savunuyorlar o zaman niye benim çocuğumu benden neden koparıyorlar. Kızımı istiyorum, ölene kadar da burada eylemimi sürdüreceğim." diye konuştu.

 "HDP oğlumu getirsin ve bana teslim etsin"

Oğlu Emrah için oturma eylemini sürdüren Bilal Avunan da HDP'ye tepki gösterdi.

Oğlunun kaçırılmasının ardından 4 ay süresince yoğun arayışa girdiğini belirten Avunan şunları kaydetti:

"Oğlumun bulunması için Ankara'ya gittim orada eski HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken ile görüştüm. Baluken, HDP'yi aradıktan sonra bana 'oğlunu HDP götürmüş ve PKK'ya vermiş.' dedi. PKK ve HDP birdir, ikisi de terör örgütüdür. HDP oğlumu getirsin ve bana teslim etsin. Oğlum, benim sesimi duyuyorsan ve fırsat bulduğu zaman onlardan kaçsın gelsin. 2015'ten bu yana oğlumdan haber alamadım. Ben sonuna kadar burada bekleyeceğim. Yaşıyor mu bilmiyorum."

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P