banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

HDP'nin Cizre ısrarının perde arkası ortaya çıktı

HDP'nin Cizre'ye girme ısrarının arkasındaki neden ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, Özel Harekat polisleri, üst düzey PKK'lıların olduğu bir grubu Cizre'de sıkıştırdı. Kandil üst düzey isimlerin ne sağ ne de yaralı ele geçirilmesini istedi. Bu bağlamda HDP'ye görev verildi ve Selahattin Demirtaş Cizre'ye gönderildi.

GÜNDEM 14.09.2015, 18:22 14.09.2015, 18:27
HDP'nin Cizre ısrarının perde arkası ortaya çıktı
Cizre mahalle mahalle sarıldı, PKK çembere alındı. Bölücü terör örgütünün önemli kadroları kapana kısılınca PKK, HDP'yi bölgeye gönderdi.

Ulusal Kanal'ın istihbarat birimlerinden edindiği bilgiye göre, Cizre'de sözde kanton bölge oluşturmak isteyen PKK, üst düzey önemli kadrolarını ilçeye gönderdi. Ancak o isimler özel harekat polislerinin operasyonlarında köşeye sıkıştırıldı. Yöneticilerinin öldürülmesini veya yakalanmasını istemeyen Kandil, HDP'yi harekete geçirdi. HDP'den Cizre'ye gitmesi ve üst düzey PKK'lıların kurtarılması istendi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş beraberindeki partililerle birlikte hemen harekete geçti. Heyet Cizre'ye doğru hareket etti.

HDP'lilerin yolu Şırnak'ın İdil ilçesinde kesildi. Heyet, 2 gün boyunca engeli aşmak ve ilçeye varmak için uğraş verdi. Yoğun medya propagandası yürütüldü. Bizzat Demirtaş tarafından "Cizre'de sivillerin hedef alındığı, Cizre halkına yönelik katliam emri verildiği" iddiası ortaya atıldı.

HDP'nin yoğun propaganda ve baskısına rağmen emniyet girişlere izin vermedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
vatan sever 4 yıl önce
sonuç ne oldu o teröristler şimdi nerede
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P