banner1199

banner1197

HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'dan Rabia Naz Vatan açıklaması

HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Yılmaz, "Bilindiği gibi Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili adli soruşturma Görele Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Kurul müfettişleri ise ölen küçük kızın babasının, olay nedeniyle etkin soruşturma yapılmadığına yönelik iddia ve şikayetlerini incelemek için görevlendirilmiştir. Yasa gereği gizli yürütülen inceleme mahallinde halen sürdürülmekte olup henüz kurulumuza dahi iletilen bir bilgi ve belge bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı

GÜNDEM 18.04.2019, 18:02 23.04.2019, 01:53
HSK Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'dan Rabia Naz Vatan açıklaması

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili adli soruşturmaya dair açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

"1/Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili olarak mahallinde devam eden idari soruşturma sırasında HSK müfettişlerinin 'intihar düşük ihtimal' değerlendirmesinde bulundukları iddiasına bazı yayın organlarında yer verilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur;

2/Bilindiği gibi Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili adli soruşturma Görele Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. 

Kurul müfettişleri ise ölen küçük kızın babasının, olay nedeniyle etkin soruşturma yapılmadığına yönelik iddia ve şikayetlerini incelemek için görevlendirilmiştir.

3/Yasa gereği gizli yürütülen inceleme mahallinde halen sürdürülmekte olup henüz kurulumuza dahi iletilen bir bilgi ve belge bulunmamaktadır.

4/Hem adli soruşturma sonucu hem de sürdürülen idari inceleme sonucunun sabırla beklenilmesi, kaynağı şüpheli beyanlara itibar edilmemesi adli sürecin adil bir şekilde neticelendirilmesi için elzemdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P