banner1199

banner1197

İbrahim Kalın'dan kabine toplantısı sonrası açıklama

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

GÜNDEM 16.08.2018, 17:27 16.08.2018, 18:28
İbrahim Kalın'dan kabine toplantısı sonrası açıklama
İbrahim Kalın: Dün Sincar'da üst düzey bir terörist etkisiz hale getirildi. Terör örgütü ve unsurlarının etkisiz hale getirilmesi ile ilgili operasyonlarımız devam ediyor.

Kurdan dolayı sıkıntı çeken reel sektör içinde önlemler alınmış durumda. Bir kez daha ifade edelim Türk ekonomisi ve Türkiye güçlüdür. Yatırıma elverişli bir ülke olarak kapılarını açmıştır. Sayın cumhurbaşkanımızında ifade ettiği gibi Türkiye bu krizi bir fırsata çevirecektir.

Türkiye kimseyle gerilimden yana değildir. Kimseyle ekonomik bir savaş peşinde değildir. Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. Bu süreçte şu ana kadar gösterdiğimiz birlik ve beraberlikte büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye alternatifsiz değildir. enerji, ticaret ve diğer alanlarda alternatiflerini çoğaltarak yoluna devam edecektir.

Bayram Tatili

Bayram tatili konusunda İçişleri ve Ulaştırma bakanlığımızın aldığı tedbirler var. Vatandaşlarımızın bu kurallara uymaları büyük önem arz ediyor. Emekli ikramiyeleri de erken verilmek üzere tedbirler alınmış durumda.

Katar Emiri'ni gösterdiği asaletli duruşundan dolayı takdir ediyorum. Katar Emiri'ne kalben teşekkür ediyorum. Buraya gelmesi ve burada paketi açıklaması, ellerindeki paraları TL'ye çevirdiklerini, tatillerini burada yaptıklarını söylemeleri çok öenmli bir şey. Dünyanın bir çok yerinden böyle destekler geliyor. 

Sincar Operasyonu

İbadi buradayken konu etraflı şekilde ele alındı. Sadece Sincar değil, Kandil Mahmur gibi teröristlerin olduğu bölgeler yerler üzerinde uzun zamandır görüşülüyor. Bizim terörü yerinde bitirme karalılığımız tamdır. Bu operasyonlar devam edecektir.
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P