banner1199

banner1197

İbrahim Kalın: Türk ekonomisi güçlüdür

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın dövizdeki hareketlilikle ilgili basın açıklaması yapıyor "Türk ekonomisi güçlüdür" diyen Kalın, alınan tedbirlerin olumlu netice verdiğini ifade etti.

GÜNDEM 15.08.2018, 12:11 15.08.2018, 17:44
Kalın'ın açıklamaları özetle şöyle:

"Türkiye bir ekonomik savaştan yana değildir fakat bir saldırı olduğunda tepkisiz kalması düşünülemez.  İyiye doğru bir gidişin dün itibarıyla başladığını görüyoruz. Bu iyiye gidişin bundan sonra da devam edeceği temel beklentimiz. Ekonomik saldırılar olduğunda gerekli adımları atarız. İlgili bütün kurumlarımızın bundan sonra da uygulayacağı tedbirlerle Türk ekonomisindeki bu normalleşmenin daha da güçleneceğini öngörüyoruz."

Terörle Mücadele

"Kandil'de Sincar'da ülkemize yönelik olan tehditlerle de mücadele edilecektir. İbadi'de ifade etti, Türk ve Irak'lı makamların birlikle çalışacak. İlgili makamların görüşmeleri yapılıyor. 2018 yılında terör örgütüne katılım 61 kişiyle sınırlı kalmıştır ve bu 30 yılın en düşük rakamıdır"

Erdoğan Merkel ve Macron'la görüşecek

"Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Almanya Başbakanı Merkel, yarın da Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüşeceğini bildirdi."

ABD'nin F-35 kararı

"Türkiye gerekirse hukuk yollarına başvurur. Atılan imzanın somut bir karşılığı yok"

ABD ürünlerine boykot

"Yerli ve milli bir tepki olarak görülmeli. "

 
Yorumlar (0)
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P