banner1199

banner1197

İçişleri Bakanı öldürülen terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Selami Altınok teröre karşı mücadelenin bilançosunu açıkladı. Altınok, 22 Temmuz'dan bu yana 2 bin 483 terör olayının meydana geldiğini, buna karşı yurt içinde 4 bin 328 operasyon düzenlendiğini belirtti. Operasyonlarda 2 binin üzerinde terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 05.10.2015, 18:26 05.10.2015, 18:29
İçişleri Bakanı öldürülen terörist sayısını açıkladı
Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya karşı verdiği mücadelenin bilançosunu İçişleri Bakanı Selami Altınok açıkladı.

Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Altınok, "22 Temmuz'dan itibaren toplamda 2 bin 483 terör olayı meydana geldi" dedi.

Altınok, terör olaylarına karşı da jandarma, emniyet ve silahlı kuvvetlerin yurt içinde ve yurt dışında toplam 4 bin 328 operasyon düzenlediğine dikkat çekti. Altınok, "Operasyonların boyutu farklı oluyor, bazen büyük çaplı operasyonlar oluyor bazen daha orta ölçekli operasyon oluyor. Bunun neticelerini gayet iyi alıyoruz" diye konuştu.

İçişleri Bakanı söz konusu operasyonlarda 2 binin üzerinde teröristin etkisiz hale getirldiğini bildirdi.

Altınok, Silvan, Nusaybin, Kars, Şırnak ve Hakkari’de, farklı bölgelerde güvenlik kuvvetlerinin yoğun şekilde operasyonlarına devam ettiğini kaydetti. İşişleri Bakanı güvenlik güçleri hakkında da "Büyük moral ve motivasyon yüklü durumdalar" ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P