banner1199

banner1197

İhsanoğlu'ndan ilk açıklama

GÜNDEM 18.06.2014, 15:27 18.06.2014, 14:32
 Ekmeleddin İhsanoğlu, adaylığının açıklanmasının ardından ilk kez konuştu. İhsanoğlu, laiklikle ilgili görüşlerini soran gazetecilere, "Kitabımı okuyun, okumadan yorum yapmayın" dedi.

Çankaya Köşkü'ne adaylığı tepkilere neden olan Ekmeleddin İhsanoğlu, adaylığının açıklanmasının ardından ilk kez konuştu.

İki gündür Sarıyer'deki evinin önünde kamp kuran gazetecilerin bekleyişi sonuç verdi. İhsanoğlu, evinden çıkışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İhsanoğlu, hakkındaki "Atatürk ve cumhuriyet karşıtı" olduğu yönündeki eleştirilere yanıt verdi. İhsanoğlu, tanınmadığını, zamanı gelince kendisini anlatacağını söyledi.

İhsanoğlu'na yönelik eleştirilerin biri Atatürk biri de cumhuriyet düşmanı olduğu yönündeydi. İhsanoğlu, laiklikle ilgili görüşlerini soran gazetecilere, yanıt vermek yerine, "Kitabımı okuyun" dedi.

İhsanoğlu, Atatürk ile ilgili görüşlerini de Cumhuriyet Gazetesi'nden Utku Çakırözer'e anlattığını hatırlattı.

İhsanoğlu, seçim çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.

ulusalkanal.com.trYorumlar (1)
cenap aytepe 5 yıl önce
chp başbakanın yoluna kırmızı halı serdi ama bu iş chp lilerin bu partinin atatürkün çizgisinden ayrıldığını anladığı an. o an türkiye düzelecek ve emperyalizme en güçlü tokadı vuracak
15°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P