banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İlker Başbuğ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Devlet Bahçeli'ye cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin hedef aldığı Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'dan yanıt geldi. Başbuğ açıklamasında, "Kişileri ve siyasi partileri hedef almadım" dedi.

GÜNDEM 14.02.2018, 06:57 14.02.2018, 13:56
İlker Başbuğ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Devlet Bahçeli'ye cevap
İlker Başbuğ, kişisel web sitesinden "Zorunlu basın açıklaması" adıyla bir açıklama yaparak, hem Erdoğan'a hem de Bahçeli'ye bir yanıt verdi.

İşte İlker Başbuğ'un o açıklaması:

"50 yıl hizmet ettiğim Türk Ordusunun bir mensubu olarak almış olduğum eğitim ve devlet adamlığı kişiliğinin gereği olarak bugüne kadar yaptığım bütün konuşma ve değerlendirmelerde hiçbir zaman ne kişileri ne de siyasi partileri hedef alan bir sözüm olmamıştır.

Ancak, Sayın Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı konuşmada şahsımı hedef alan maksatlı ve yersiz ithamları karşısında bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

07 Şubat 2018 tarihinde şahsıma yöneltilen bir soru üzerine “Afrin’de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil” şeklinde bir yanıtım olmuştur.

Zeytin Dalı Harekâtına ilişkin görüşlerim, düşüncelerim ve desteğim ortada iken, şahsıma yöneltilen değerlendirmeleri, yersiz ithamları ve üslubu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Siyaset, elbette ülkenin güvenlik konularını, beka sorunlarını konuşmalı, değerlendirmelidir. Bunun aksi düşünülemez. Önemli olan, bir harekâtın ortasında ülkenin bütün unsurlarıyla bir bütünlük göstermesidir. Benim de her zaman altını çizmek istediğim husus budur.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın da konuşma içeriğimle ilgili olarak tam ve doğru bilgilendirilmediğini düşündüğümü belirtmek isterim. Ancak, beyanlarında geçen “gerekli cevabı alacak” şeklindeki ifade ile bugüne kadar uğradığımız haksızlıklara yeni bir haksızlığın daha ilave edilebileceğinin kastedildiğini değerlendirmek istemiyorum."

ulusal.com.tr
Yorumlar (1)
Adil Aydın 2 yıl önce
Vatan savaşında, düşmana karşı, tek vücut oluyoruz.
14°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P