banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İşçi Partisi Halkçı Belediye İçin Acil İşler Programı

GÜNDEM 12.03.2014, 13:41 12.03.2014, 12:43
İşçi Partisi Halkçı Belediye İçin Acil İşler Programı

 1. Milli Hükümet önderliğinde çıkarılacak “Nereden Buldun Yasası” kararlı olarak uygulanacak, rüşvet ve yolsuzluk yoluyla yağmalanan kamu kaynakları ve yasadışı yollardan elde edilen servetler kamu kaynağına dönüştürülecektir.

2. Belediyelerdeki rüşvet, yolsuzluk ve vurgunların başta gelen nedeni olan müteahhitlik ve ihale sistemine son verilecektir. İnşaat ve hizmetler, belediyenin kendi kurumları eliyle yapılacaktır.

3. Şirketleşmeye derhal son verilecek, böylece kamu mallarını özelleştirmenin en önemli araçlarından biri ortadan kaldırılacaktır. Mevcut şirketlerin malvarlıkları belediyeye aktarılacaktır.

4. Kent halkına, belediye gelir ve harcamaları konusunda aylık raporlar verilecektir. Raporlar, özlü, açık ve anlaşılır olacak; anlamayı güçleştirecek hiçbir karmaşık ifadeye yer verilmeyecektir. Raporlar halka, yerel medya ile, cadde ve meydanlardaki panolar kullanılarak ve mahallelerde yapılacak toplantılarla halkın bilgisine sunulacaktır.

5. Belediye çalışanlarının ücret, maaş ve sosyal hakları iyileştirilecektir. Belediye yöneticileri ve çalışanları, namuslu, halkını ve yurdunu seven, kamu yararını her şeyden üstün tutan bir anlayışla ve halka hizmet ruhuyla eğitilecektir.

6. Belediye başkanı dahil, yöneticilerin maaşları en yüksek işçi ücretinin iki katını geçmeyecektir. Yöneticiler göreve gelirken ve görevden ayrılırken mal bildiriminde bulunacaklardır.

7. Rüşvet ve yolsuzluk batağını besleyen kırtasiyecilik, kayırmacılık ortadan kaldırılacaktır. Belediye işleri, araya adam koyma, aracı bulma gibi yöntemlerden bütünüyle arındırılacaktır. Herkesin belediyelerdeki işlerini doğrudan kendisinin takip edebileceği ve hızla sonuçlandırabileceği basit, açık, yeterli personelle güçlendirilmiş bir yönetim gerçekleştirilecektir.

8. Dünya Bankası gibi emperyalist sömürü kurumları belediyelere sokulmayacaktır.

9. Yatırımlar ve hizmetler, kamu kaynakları kullanılarak ve gerektiğinde emek seferberliğiyle çözülecektir.

Doğu Perinçek 
Aydınlık/Rota


Yorumlar (1)
mustafa cenap 6 yıl önce
evet derse ihtiyacı olanların artık ders alma zamanı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P