banner1199

banner1197

İstanbul'a kar geliyor

Bir süredir mevsim normallerinin biraz üzerinde seyreden hava sıcaklığı salı gününden itibaren yerini dondurucu soğuğa bırakacak. Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı hava sistemi sıcaklığı 8 ila 12 derece düşürerek mevsim normallerinin altına indirecek.

GÜNDEM 23.12.2018, 12:56 23.12.2018, 18:06

Meteorolojiden donduran açıklama geldi. 

Bir süredir mevsim normallerinin biraz üstünde seyreden hava sıcaklığı, yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakmaya hazırlanıyor. Hava öylesine soğuyacak ki, dışarıda durmak bir hayli zorlaşacak.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre kuzeybatı kesimlerden başlamak üzere yurt genelinde Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemi etkili olacak.

Hava sıcaklığı salı günü kuzeybatı kesimlerde, çarşamba ve perşembe günleri ise iç ve doğu bölgelerinde 8 ila 12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inecek.

Ankara'da salı günü sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlaması beklenilen yağış, zamanla karla karışık yağmur ve kara dönecek. Hava sıcaklığı da hissedilir derecede azalacak. Sıcaklığın çarşamba sabahı sıfırın altında 3, perşembe sabahı ise sıfırın altında 9 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da ise pazartesi akşam saatlerinden sonra başlaması beklenilen yağmur zaman zaman kuvvetlenecek. Hava sıcaklığının azalmasıyla önce kentin yüksek kesimlerinde, ardından da il genelinde karla karışık yağmur, çarşamba günü ise aralıklarla hafif kar bekleniyor.

Pazartesi günü 14 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığının çarşamba ve perşembe günleri, 1-2 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

İzmir'de ise salı günü yağmur ve sağanak bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki düşüşler, İzmir ve kıyı Ege'de de hissedilecek.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P