banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İstanbul, Ankara, İzmir ve birçok ilde çamur yağdı

İstanbul, Ankara, İzmir, Bolu, Karabük, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve birçok ilde toz taşınımı etkili oldu. Taşınım nedeniyle kentleri toz kapladı. Araçların üstü kirlenirken, bu duruma sevinenler sadece oto yıkamacılar oldu

GÜNDEM 23.03.2018, 11:14
İstanbul, Ankara, İzmir ve birçok ilde çamur yağdı
İSTANBUL

İstanbul'da toz taşınımı nedeniyle yağmurla birlikte çamur yağdı. Sabah uyandıklarında araçlarını çamur kaplı gören vatandaşlar şaşkınlık yaşarken oto yıkamacılar yaşanan yoğunluktan memnun kaldı.

İZMİR'DE TOZ TAŞINIMI

İzmir'de dünden bu yana etkili olan lodos, Kuzey Afrika'dan taşıdığı tozu kente bıraktı. 

Sabah işe gitmek için evlerinden çıkan İzmirliler, lodoslu havada araçlarının üzerini yoğun bir tozla kaplı olduğunu gördü. Vatandaşlar, araçlarının camlarını temizledikten sonra yola çıkarken esnaf da vitrinlerini silerek işe başladı. 

Kentte hava kalitesinde ve görüş mesafesinde azalma olduğu gözlemlendi.

ÇAMURLU YAĞMUR 

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan ve "toz taşınması" denilen hava hadisesinin bu sabah İzmir'de de etkili olduğunu bildirdi.

Yetkililer, lodosun Kuzey Afrika topraklarından aldığı tozu Türkiye'nin batı kıyılarına taşıdığını belirtti. 

İzmir'de bugün ve yarın yağış da beklediklerini bildiren yetkililer, havadaki toz ve rüzgar nedeniyle yağışların "çamur" şeklinde görülebileceğini ifade etti.

ANKARA'DA TOZ TAŞINIMI

Ankara'da gece saatlerinde toz taşınımı etkili oldu. 

Kentin merkezinde görülen Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle araçların üzeri çamurla kaplandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce dün iç ve batı bölgelerde gece saatleri için Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı uyarısı yapılmıştı.BOLU VE KARABÜK

Gece boyunca esen rüzgar, Kuzey Afrika'dan taşıdığı tozu Bolu'da kentin üzerine bıraktı. Araçların üzerileri çamurla kaplandı.

Karabük'te de araçların üstü tozla doldu.

BİLECİK, ESKİŞEHİR, KÜTAHYA

Bilecik, Eskişehir ve Kütahya'da etkili olan lodos, Kuzey Afrika'dan taşıdığı tozu bölgeye bıraktı.

İşe gitmek için sabah saatlerinde araçlarının yanına gelen vatandaşlar, otomobillerinin üzerinin tozla kaplandığını gördü. 

Bilecik sanayisinde oto yıkama dükkanı bulunan Cengiz İçöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki gündür işlerin yoğun olduğunu belirterek, "İlk başta biz de ne olduğunu anlamadık. Gökten çamur yağıyor." dedi.

Aracını dün yıkatan Mehmet Hilmi Gülü de "Sabah kalktım arabam yine çamur içinde. Yine yıkamaya getirdim. İki gündür bu manzara ile karşılaşıyoruz." diye konuştu.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları meydana gelebilecek, "hava kalitesinde ve görüş mesafesinde azalma, yer yer hafif çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar" gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

ulusal.com.tr
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P