banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

İstanbul'da 6 okul daha taşınacak

İstanbul'da deprem sonrası incelemeler sürüyor. Son olarak 5 ilçedeki 6 okulun daha taşınmasına karar verildi. Bu öğrencilerin eğitim öğretime devam edeceği okullar da belirlendi.

GÜNDEM 08.10.2019, 23:41

İstanbul'daki 5,8'lik depremin hasarı büyüyor, 6 okul daha taşınacak.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından detaylı çalışma yapıldı. Toplam 5 ilçedeki 6 okul binasında ileri deprem tetkikleri için boşaltma kararı alındı.

TAŞINACAK OKULLAR
Bağcılar Gaziosmanpaşa İlkokulu
Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Güngören Haznedar Abdi İpekçi İlkokulu
Küçükçekmece Gültepe İlkokulu
Küçükçekmece Göktürk İlkokulu
Silivri Ortaköy Sezin Öztaş İlkokulu


Bu okulların, Bağcılar Gaziosmanpaşa İlkokulu, Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güngören Haznedar Abdi İpekçi İlkokulu, Küçükçekmece Gültepe İlkokulu, Küçükçekmece Göktürk İlkokulu, Silivri Ortaköy Sezin Öztaş İlkokulu olduğu belirtildi. Tespit edilen binalar daha detaylı incelenecek ve ileri tetkikler yapılacak.

Açıklama İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünden yapıldı. Buna göre; Öğrenciler misafir okullarda eğitime devam edecek. Bu okulların isimleri İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün sitesinden öğrenilebiliyor.

Taşınacak yerler arasında Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de var. Milli Eğitim Müdürlüğü, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi'nde hizmet verecek.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P