banner1199

banner1197

İstanbul Eminönü'ndeki balık-ekmek teknelerinin kaldırılma kararına vatandaş ne dedi?

Eminönü'ndeki balık-ekmek tekneleri için verilen yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. Fatih Kaymakamlığının belirleyeceği tarihte kıyıda demirli üç balık-ekmek teknesinin tahliye işlemi gerçekleşecek. Balık-ekmek kültürünün belediye iştirakleri üzerinden devam ettirilmesi bekleniyor.

GÜNDEM 06.11.2019, 19:12 06.11.2019, 19:16
İstanbul Eminönü'ndeki balık-ekmek teknelerinin kaldırılma kararına vatandaş ne dedi?

Burası Eminönü... Bu görüntüler ise tarihi balık-ekmek kültürünü yansıtıyor. Ancak artık o tarih kokan tekneler kaldırılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1 Kasım'da sözleşmeleri biten teknelerin boşaltılmasını istedi. Balıkçılar mahkemeye başvurdu. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi davanın incelenmeksizin reddine karar verdi. Yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. İşletme sahipleri ise yeniden başvuru için harekete geçti.

Balık ekmek teknelerinde yaklaşık 200 kişi çalışıyor. Aileleri de düşünüldüğünde burası çok sayıda insanın geçim kaynağı.

Görüntüden şikâyetçi olan da var, tekneler kalkmasın diyen de...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi balık-ekmeği kaldırmayı düşünmüyor. Bu lezzet belediyenin iştirakleri ile yaşatılacak.

Konuyla ilgili İBB tarafından Fatih Kaymakamlığına yazı gönderildi. Gözler şimdi kaymakamlığın tahliye için belirleyeceği tarihte...


HABER: ESER GÖRKEM PAKTÜRK - KAMERA: ŞENGÜL DERİN

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P