banner1199

banner1197

İstanbul İl Seçi̇m Kurulu'ndan açıklama

İstanbul İl Seçi̇m Kurulu, 23 Hazi̇ran'da tekrarlanacak seçi̇mde yarışacak kesi̇n aday li̇stesi̇ni̇ açıkladı. Açıklamaya göre, listede AK Parti, CHP, Vatan Partisi ve Saadet Partisi'nin adaylarının yanı sıra 17 bağımsız aday yer alıyor

GÜNDEM 27.05.2019, 12:20 07.08.2019, 19:44
İstanbul İl Seçi̇m Kurulu'ndan açıklama

23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair kesin aday listesi ilan edildi. İl seçim kurulunca ilan edilen listede; 4 siyasi parti 17 bağımsız aday bulunuyor. Bu liste üzerinden oy pusulalarının basımına da başlandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak yenileme seçimlerinde uygulanacak takvim işliyor.

İstanbul İl Seçim Kurulu daha önce ilan edilen takvim uyarınca kesin aday listesini açıkladı. Listede, 4 parti ile 17 bağımsız aday bulunuyor. 

Seçimde AK Partili Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, CHP'li Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi adayı Mustafa İlker Yücel yarışacak. 

OY PUSULALARI BASILIYOR

Bu isimlerin yer aldığı oy pusulalarının basımına da başlandı. Yine seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtılması da bugün itibariyle başladı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P