banner1199

banner1197

İstanbul'da bu çileye son!

İstanbul'da yaşayanlar için hazırlanan Mobiett uygulaması ile durakta boşuna bekleme dönemi bitiyor.

GÜNDEM 08.06.2014, 16:03 08.06.2014, 17:43
İstanbul'da bu çileye son!

iETT tarafından geliştirilen Mobiett uygulamaİstanbul'da yaşayanlara belediye otobüslerinin duraklardan geçiş saatlerini bildiriyor. Uygulama konum tabanlı çalışıyor ve hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı telefona kurduktan sonra en yakın otobüs durakları ekranında görülebiliyor. Bulunduğunuz durağı seçtikten sonra bu duraktan geçecek olan otobüsleri gerçek zamanlı takip edebiliyorsunuz.

Bazı otobüs duraklarında bulunan bilgi ekranların aynısını cebe getiren uygulama o duraktan geçecek olan otobüslerin kaç dakika içinde geleceğini gösteriyor. Uygulama aynı zamanda otobüslerin kalkış saatlerini, geçtikleri durakları ve benzeri bilgileri de gösterebiliyor.ZAMAN ZAMAN HATA OLABİLİYOR

Belediye otobüslerinde bulunan GPS yani konum belirleme teknolojisiyle koordineli çalışan uygulama zaman zaman otobüs sürelerini doğru tahmin edemese de (2-10 dakikalık gecikmeler olabiliyor) genel olarak çalışıyor. İstanbul'da toplu taşıma kullananların akıllı telefonlarına yüklemesi gereken uygulamanın Android sürümü ve iOS sürümü bulunuyor.

Kaynak: Al Jazeera

Yorumlar (1)
MEHMET ÖZBİR 5 yıl önce
si̇stem çoğu durakta faal zaten fakat yolcunun az olduğu saatlerde halk otobüsleri̇ sefer atlatiyor çok bekli̇yoruz vatan emni̇yet durağinda 06 06 2014 perşembe akşam seki̇zde durağa geldi̇m önce 31 daki̇ka 89t otobusun gelmesi̇ne var yazdi daha sonra zaman tükendi̇ gelen gi̇den yok tekrar 15 daki̇ka yazdi bu sefer tamam dedi̇m zaman bi̇tti̇ beklemeye devam etti̇m bi̇r baktim bi̇r saat beş daki̇ka olmuş sonra tekrar otobüsün geli̇ş saati̇ni̇ 56 daki̇ka yazinca söylenerek metroya i̇ndi̇m aktarmali i̇ki̇ buçuk saatte atakente vardim ne yazikki̇ yetki̇li̇leri̇n di̇kkati̇ne mehmet özbi̇r.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P