banner1199

banner1197

İstanbul'da okullar yarın tatil mi? Vali açıkladı

GÜNDEM 18.02.2015, 12:15 18.02.2015, 12:18
İstanbul Valisi Vasip Şahin yarın okulların tatil olup olmayacağını akşam saatlerinde açıklayacağını söyledi. Vali Şahin, tüm kurumların koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalıştığını belirterek, kar yağışının görüş mesafesini düşürdüğünü söyledi. Şahin, sürücülere yola çıkarken tedbirli olmaları konusunda uyardı ve "Sürücülere yola çıkarken mutlaka tedbrili olmalarını ve zincirsiz çıkmamaları konusunda uyarıyorum. Gerekmedikçe özel araçlarımızla çıkmamalıyız. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyorum" şeklinde konuştu. 
"OLAĞANÜSTÜ HAL OLARAK DEĞERLENDİRMELİYİZ"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vali Vasip Şahin ile birlikte yaptığı ortak açıklamada İstanbul’da E-5 ve TEM’de olan sıkıntının tüm İstanbul’u etkilediğini 5 bine yakın kişi ve 250 araçla çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi. Topbaş “Toplu taşımada sefer sayılarını arttırdık, Boğazda bazı hatlar çalışamıyor ama Marmaray hizmet vermektedir” dedi.
Sokaktaki evsizler ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleten Kadir Topbaş “Doğal gaz konsunda bir iki mahallede lokal bir sıkıntı var.Vatandaşlarımız mümkün mertebe toplu taşıma araçlarını kullanmasını rica ediyoruz” şeklinde konuştu.
İBB Başkanı Topbaş, kar yağışından beri 850 civarında kaza meydana geldiğini, daha önce hiç bu kadar tuzlama çalışması yapılmadığın ve bu zamana kadar lokal sorunlar yaşana bilir normal karşılanması gerektiğini ifade etti.
Mahalle aralarındaki sokaklara tuz desteği olduğunu söyleten Topbaş “Hayatın normale dönmesi için vatandaşların da destek olması lazım. Bu durumları olağanüstü hal olarak değerlendirmek” dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (2)
hacer şirin 5 yıl önce
evet tatil
Muadip1 5 yıl önce
bu da iş oldu vali kar yağınca kendinin çok önemli olduğunu düşünüyor herhalde, tatil kararı vermek için akşamı bekliyor, 17.02 salı günü havanın ne olacağı zaten belli etmişken kedini ne diye öğlenleyin tatil etmezsin de binlerce çocuğun 2, 3 saat yollarda eve gelmesini bekletirsin millete. bumudur idarecilik. deprem olsunda ona göre karar veririz. sen alma önceden önlemini. bir de bizim için okulların tatil edilmesi güzel bir şey değil diye açıklama yapıyorsun. eğitim var sanki memlekette. okul tatil olsa ne olur olmasa ne olur hikaye.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P