banner1199

banner1197

İşte YSK kararının ardından Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul'da CHP'li Ekrem İmamoğlu ile AKP'li Binali Yıldırım arasında 14 bin 532 oy fark olduğunu ve İmamoğlu'nun önde olduğunu aktardı

GÜNDEM 09.04.2019, 12:15 22.04.2019, 21:44
İşte YSK kararının ardından Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Erkem İmamoğlu ile AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım arasındaki oy farkını açıkladı.

Öztrak, "İmamoğlu 14 bin 532 oy farkla önde" bilgisini paylaştı.

Öztrak, şunları söyledi:

"AKP temsilcileri Büyükçekmece ile ilgili yapmış oldukları müracatın reddedileceğini anlayınca müracatı geri çektiler. Büyükçekmece bu sabah polis kaynıyor.

Burada polisin siyasete alet edilmesi var. Bazı evlere polislerin 3 defa gittiği söyleniyor. Usulsüz kayıt var mı diye arıyorlar, YSK seçmen listelerini kesinleştireli çok zaman oldu. Yapılan şey çok açık. Sandık kurullarına baskı yaptılar olmadı, il seçim kurullarına baskı yaptılar o da çalışmadı, YSK'ya baskı yaptılar o da olmadı şimdi döndüler seçmene baskı yapıyorlar.

Kimsenin Türk polisini vatandaşa korku salmak amacıyla korku salma hakkı yoktur.

Seçimlerden önce seçmen listeleri askıya çıkmış, yapılan itirazlar yapılmış, gerekli düzeltmeler yapılmış, ama bu itiraz süreci bittikten sonra bu listeler kesinleşmiş. Bu listeleri YSK kesinleştiriyor.

İş bitmiş 31 Ocak tarihinde. YSK'nın kesinleşmiş kararları üzerinden itiraz yapılamaz. O polisleri oraya gönderen adalet bakanı da içişleri bakanı da istifa etmelidir.

 Polisler orada, savcılar orada... Ne oluyoruz arkadaşlar? Açık söylüyorum, eğer bu listelerde hukuksuzluk varsa bu bir şey gösteriyor; AKP örgütleri çalışmamıştır. Bunun hesabının sorulacağı yer YSK değildir. İçişleri ve adalet bakanları üzerlerine düşen görevleri yapmamışlardır.

CHP örgütü ise gerekli itirazları yapmış, neden AKP örgütü gerekli itirazları yapamamış?"

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P