banner1198

banner1199

banner1197

Jandarma Genel Komutanı'ndan PKK açıklaması

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin 'PKK terör örgütünde korku ve panik başlamış, kaçışlar, firarlar, artmıştır. PKK terör örgütüne katılımlar son 30 yılın en düşük seviyesine inmiştir. Artık bu terör örgütüne katılımlar durmuş ve terör örgütü çözülmeye başlamıştır' dedi

GÜNDEM 15.03.2019, 15:46
Jandarma Genel Komutanı'ndan PKK açıklaması

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kışlası'nda düzenlenen 27. dönem jandarma uzman erbaş yemin töreninde yaptığı konuşmada, jandarmanın Türkiye Cumhuriyeti'nin inançlı, kararlı savunucusu ve her an göreve hazır kanun ordusu olduğunu söyledi.

Yemin eden gençlere seslenen Çetin, "Hizmet inancı doğrultusunda en kutsal varlığınız olan canlarınızı milletimizin bekasına, Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine, şanlı bayrağımıza, şehitlerimizin kanı ile sulanan aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğüne adayacağınızdan şüphem yoktur" diye konuştu.

'VATAN TOPRAĞI NAMUSUMUZ'

Terörle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Çetin, şöyle devam etti:

"Vatan toprağının her bir karışı bizim namusumuzdur. Terör örgütleri üzerinden ülkemizi bölmeye, milletimizi parçalamaya çalışanlara bugüne kadar aman vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Yüce milletimizin bize gösterdiği destek ve dualarla görevimizi yapacağız. Bu dualar gücümüze güç katacak."

Teröristlere karşı mücadelelerinin sürdüğüne işaret eden Çetin, "Dağdaki PKK teröristi başta olmak üzere bütün teröristlere karşı mücadelemiz Cudi'de, Gabar'da, Herekol'da Kato'da, Faraşin'de, Bestler Dereler'de, Tendürek'te, Ağrı'da, Tunceli'de, Hakkari'de, Diyarbakır'da ama ülkemizin her karış toprağında, her yerinde devam edecektir" ifadesini kullandı.

PKK'nın çözülmeye başladığının altını çizen Çetin, "Jandarma Teşkilatı binlerce şehit vererek bu mücadeleye devam ediyor ancak PKK terör örgütünün her yerde inlerine girilmiştir. PKK terör örgütünde korku ve panik başlamış, kaçışlar, firarlar, artmıştır. PKK terör örgütüne katılımlar son 30 yılın en düşük seviyesine inmiştir. Artık bu terör örgütüne katılımlar durmuş ve terör örgütü çözülmeye başlamıştır. İşte bu zaferi, bu başarıyı sağlayan bu kahraman gençlerimizdir. Bu kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır" diye konuştu.

AİLELERİYLE HASRET GİDERDİLER

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Orhan Sırma da bin 61 uzman erbaşın 20 haftalık eğitimi başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Törende uzman erbaşların sunduğu tüfekli hareketler ile göğüs göğüse muharebe tekniği gösterileri, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Gösterinin sonunda askerlerin kule oluşturarak Türk bayrağını açması da alkış aldı. Tören geçişinin ardından uzman erbaşlar, aileleriyle bir araya gelerek özlem giderdi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
16°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P