banner1199

banner1197

Kadın aday mı gelecek?

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala partilerin adayları konusunda her geçen gün yeni isimler gündeme gelmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu'nun "Kadınlar siyasette en üst görevlerde bulunmalı" sözleri 'CHP kadın aday mı gösterecek?' sorusunu akıllara getirdi.

GÜNDEM 09.06.2014, 13:10 09.06.2014, 12:11
Kadın aday mı gelecek?

Partilerin cumhurbaşkanı adayları kimler olacak? Henüz resmi olarak açıklanmasa da Akp'nin adayı belli. Gözler diğer partilerin adaylarında.

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da söylediği sözler 'CHP kadın Cumhurbaşkanı adayı mı gösterecek?' sorusunu akıllara getirdi.

CHP Genel Başkanı, Almanya'da Sözcü gazetesine verdiği röportajda "Kadınlar siyasette daha etkili olmalı, en üst görevlerde bulunmalı" dedi. Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu da "Güldal Mumcu, Emine Ülker Tarhan gibi güçlü isimlerimiz var" açıklaması yaptı. Bu sözler parti içinde "CHP kadın aday mı gösterecek?" tartışmasını başlattı.

Partide adı öne çıkan diğer isimler arasında Yılmaz Büyükerşen, Rıza Türmen ve Eski Genel Başkan Deniz Baykal da bulunuyor.

Görüşmelerine siyasi partiler ile devam edecek olan Kılıçdaroğlu, daha sonra sanatçılarla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı adayını belirleme çalışmalarını tamamlayacak. HDP ziyaretini Lice'deki olaylar nedeniyle ileri bir tarihe erteleyen Kılıçdaroğlu'nun partisinin adayını önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
12°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P