banner1199

banner1197

Karadeniz'de sular ısınıyor!

NATO Karadeniz'de tatbikata başladı. ABD Savaş gemileri öncülüğünde yapılan tatbikata, Türkiye, İtalya, Almanya, Kanada, Bulgaristan ve Romanya'dan da savaş gemileri katıldı. Rusya ise tatbikatı, "Provokasyon girişimi" olarak değerlendirdi. NATO'nun tatbikatına karşı Rusya da Kırım ile Güney ve Kuzey Kafkasya'da tatbikat başlattı.

GÜNDEM 06.03.2015, 16:37 06.03.2015, 16:45
Karadeniz'de sular ısınıyor!
ABD ile Rusya arasındaki Ukrayna gerilimi Karadeniz'e sıçradı. NATO gerilim iyice tırmandığı bir dönemde Karadeniz'de tatbikata başladı.

Tatbikatın öncüsü ABD. Tatbikata Türkiye, Almanya, İtalya, Kanada, Bulgaristan ve Romanya’dan da savaş gemileri katılıyor.

Rusya NATO tatbikatını "provokasyon" olarak niteledi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, "Bu girişim Ukrayna’da barış sürecinin devamı ve istikrarın oluşmasına katkı sağlamayacak" uyarısında bulundu. 

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov da "NATO ülkeleri, Rusya sınırlarına daha da yaklaşmak için bahane üretiyor" dedi. 

Rus ordusu da NATO tatbikatına karşılık Kırım ile Güney ve Kuzey Kafkasya’da büyük bir askeri tatbikat başlattı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
Salihlili 5 yıl önce
işte bunlar güzel görüntüler! bravo, yiğitler! aksiyon geliyor desenize! aksiyon sağnak yağmur şeklinde ansızın gelsin ve de rica ediyorum geç kalmasın! şok bir rus baskını iyi gider!..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P