banner1199

banner1197

Karakolda saatlerce dövüldü, şimdi ise...

Karakolda saatlerce dövüldü, şimdi ise 8 yıl hapsi isteniyor! Söz konusu kişi, 2011 yılında İzmir'de polisler tarafından öldüresiye dövülen Fevziye Cengiz. Cengiz'in açtığı davada, mütalaa sunan savcı, işkence yapan polislerin 1'er yıl, dayak yiyen Fevziye Cengiz’in ise 8 yıl hapsini istendi. Suçlama ise, görevli memura hakaret ve görevini yaptırmamak!

GÜNDEM 07.06.2014, 21:41 07.06.2014, 20:50
Fevziye Cengiz, 2011 yılında polisler tarafından gözaltına alındı, ardından saatlerce dövüldü. Olay bu görüntülerle tüm Türkiye'nin aklına kazındı.

Ailesiyle birlikte eğlenmeye gittiği mekanda kimliği yanında olmadığı gerekçesiyle gözaltına alınan Fevziye Cengiz önce polis otosunda, ardından Karabağlar polis karakolunda 3 polis tarafından saatlerce dövüldü.

Olay yargıya taşındı. Fevziye Cengiz kendini döven polislerden, polisler de Fevziye Cengiz'de şikayetçi oldu. Mahkemede ise bir başka skandal yaşandı.

İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savcı, skandal bir mütalaa sundu. Savcı işkence ile yargılanan 3 polisten 2'sinin 1.5 aydan 1 yıla kadar hapsini istedi.

Şaşkınlık yaratan talep ise, Fevziye Cengiz'e istenen ceza oldu.

Savcı, Cengiz hakkında 2 yıl 1 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis talep etti. Gerekçesi ise, görevli memura hakaret ve görevi yaptırmamak!

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P