banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Kayıp dağcı Mert Alpaslan'ın eşinden ilk açıklama: Yaşadıklarına inanıyorum

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan iki arkadaş için başlatılan arama çalışmalarına 11. gününde devam ediliyor

GÜNDEM 12.12.2019, 13:13
Kayıp dağcı Mert Alpaslan'ın eşinden ilk açıklama: Yaşadıklarına inanıyorum

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan iki arkadaş için başlatılan arama çalışmalarına 11. gününde devam ediliyor. Kayıp dağcılardan Mert Alpaslan'ın eşi Burcu Alpaslan Ulusal Kanal'da Gün Ortası programına bağlanarak açıklamalarda bulundu. "Yaşadıklarına inanıyorum" diyen Burcu Alpaslan, yetkililerin çalışmalara aynı hızla devam etmelerini istedi.  Alpaslan ayrıca dağcı Efe Sarp'ın babasıyla görüştüklerini, Sarp'ın Uludağ'ı iyi bildiğini mağara ve tünellere de hakim olduğunu anlattı.

Mert Alparslan ve Efe Sarp için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde yürütülen çalışmalara bir jandarma insanlı keşif uçağı, iki helikopter, jandarma asayiş, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ile bazı sivil arama kurtarma ekipleri katılıyor.

Ekipler çalışmalarını Efe Sarp'a ait mont ve berenin yanı sıra iki batonun (dağcıların kullandığı yürüyüş sopası) bulunduğu Küreklidere mevkisinde sürdürüyor.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P