banner1199

banner1197

Kazım Koyuncu'nun babası son yolculuğuna uğurlandı

Kansere kurban verdiğimiz Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun ardından, Artvin’in Hopa ilçesinde yaşayan babası Cavit Koyuncu da, akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Artvin'de son yolculuğuna uğurlanan baba Koyuncu, "Türkiye'nin buna iytiyacı var" diyerek Vatan Partisi'ne üye olmuştu.

GÜNDEM 24.04.2016, 14:48 24.04.2016, 19:56

Karadenizli merhum sanatçı Kazım Koyuncu’nun Artvin’in Hopa İlçesi’nde akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren babası 86 yaşındaki Cavit Koyuncu, toprağa verildi.

Kanser hastalığı nedeniyle 33 yaşında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu da aynı hastalık nedeniyle bir süredir Hopa Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Dün sabah hayatını kaybeden 6 çocuk babası Cavit Koyuncu için Hopa Merkez Cami’nde öğlen vakti cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazı öncesi Cavit Koyuncu’nun ağabeyi Selahattin Koyuncu ile oğulları Hüseyin, Oğuz, Orhan ve Niyazi Koyuncu taziyeleri kabul etti.

 

BİR OĞLU DAHA KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Bu arada, ailenin büyük oğlu Hüseyin Koyuncu’nun da kanser hastalığı ile mücadele ettiği öğrenildi. Çernobil faciasının ardından bölgenin bu dramı yaşadığına dikkat çeken Hüseyin Koyuncu, "Kazım’la başladı, ardından da bir sürü genç ayrıldı aramızdan. Bu hastalıkla zor şartlarda mücadele eden bir sürü insanımız var. Hayatta kalabilmek için çözüm istiyorlar ama bulunamadı, bulunacağını da sanmıyorum. Her evde bir kanser hastası var. Kazım ve babam bu hastalıktan gitti. Ben de kanserim. Bu hastalığa alıştık" dedi.

 
Cavit Koyuncu'nun kanser tedavisi gören oğlu Hüseyin Koyuncu

’BUNU HAK ETMİYORUZ’

Kazım Koyuncu’nun sanatçı kardeşi Niyazi Koyuncu ise kanser hastalığının yine bir can aldığını belirterek, "Bunu hak etmiyoruz. İnsanlar kaderini kendileri çizer ama birileri bunu bize çiziyor. Her gün bölgede kanserden bir cenaze kalkıyor" ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

Vatan Partisi üyesi olan Koyuncu, Sugören Köyü’nde, oğlu Kazım Koyuncu’nun anıt mezarının yan tarafındaki aile kabristanlığına defnedildi.

Ailenin büyük oğlu Hüseyin Koyuncu da kanser hastalığı ile mücadele ediyor.

Cavit Koyuncu, 2 yıl önce Vatan Partisi'ne üye olmuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
Fazil Lostar 4 yıl önce
Sevgili Cavit agbi, isiklar icinde yasa.
Adil Aydın 4 yıl önce
Vatan Partisi üyesi Cavit Koyuncu'ya Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı dilerim.
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P