banner1199

banner1197

Kemal Kılıçdaroğlu: Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi ben Ahmet Davutoğlu'na Çaycuma’dan 'hodri meydan' diyorum. Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum, yiğitsen sen de kaldır" dedi.

GÜNDEM 20.04.2016, 14:31 20.04.2016, 14:49
Kemal Kılıçdaroğlu: Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde partililer tarafından karşılandı. Devrek'te bir çay bahçesinde vatandaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, Devrek simidi ve gözlemesi ile kahvaltı yaptı. Vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra Gökçebey İlçesi'ne geçerek partisinin ilçe başkanlığı binasının açılışını yaptı. Kurdeleyi kestikten sonra partinin önünde toplanan vatandaşlarla tokalaşan, esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Çaycuma İlçesi'ne geçti.

DOKUNULMAZLIKLAR 

Çaycuma Belediyesi'nin toplu temel atma ve açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıklar konusuna değindi.

CHP olarak kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Neden korkuyoruz biz? Açık ve net söylüyorum. Kürsü dokunulmazlığı hariç dokunulmazlık kalksın. Şimdi 'Dokunulmazlığı kaldıracağız' diyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu ve onun milletvekilleri diyor ki: Bizim dokunulmazlığımızı kaldırın. 'Kaldıracağız' diyorlar. Ama Davutoğlu diyor ki: Benim dokunulmazlığımı kaldırmayın, ben dokunulmaz olayım. Şimdi ben Ahmet Davutoğlu'na Çaycuma’dan 'hodri meydan' diyorum. Ben dokunulmazlığımı kaldırıyorum, yiğitsen sen de kaldır. Adam gibi adamsan kaldırırsın dokunulmazlığını. Neden korkuyorsun sen? Ahmet Davutoğlu dokunulmazlığının kaldırılmasından niçin korkuyor? Terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptığı için korkuyor. 'Birisi gelir yakama yapışır, sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın derse ben ne diyeceğim' diye korkuyor. Ben de söylüyorum zaten. Sen ve arkadaşların terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptınız. Bir ilçede kamyon üzerinde kalaşnikof dağıtılacak, Vali’ye talimat verecekler, 'Bunlara kimse dokunmasın.' Bunun hesabı sorulmayacak mı? Soracağız hesabını. Hiç kimse endişe etmesin. Dokunulmazlık konusunda hiçbir çekincemiz yok. Açık ve net söylüyoruz. 'Sayın Davutoğlu, sen ve yolsuzluk yapan bakanların, onların da dokunulmazlığını kaldır, yolsuzluk yapanların önüne yatma' diyoruz. Haklı mıyız? Hırsızlık yapan adamın Meclis'te ne işi var? Yolsuzluk yapan adamın Meclis'te ne işi var? Yargının karşısına çık yapmadıysan. Ama ağabeyi izin vermez. Çünkü vesayet altındadır."

KARAMAN OLAYI

Karaman'daki cinsel istismar duruşmasının bugün başladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bugün Karaman’da bir dava görülüyor. O davayı yakından izleyeceğiz. Çocuklarımıza yapılan muamelenin hesabını sonuna kadar soracağız. Hiçbir çocuğu koruma alanımızın dışında bırakmayacağız. O evlatlar bizim de evlatlarımızdır. Onlara sahip çıkmak sadece benim değil Türkiye’nin gönül borcudur. Hep birlikte sahip çıkacağız bu çocuklarımıza" dedi.

"ANKARA'DAKİ BEYLERİN HANGİSİNİN ÇOCUĞU O BÖLGELERE GİTTİ?"

Terör olaylarına değinen Kılıçdaroğlu, dün 2 şehidin daha geldiğini hatırlatarak şöyle dedi:

"Yüreğimiz burkuluyor, içimiz acıyor. Gencecik fidan gibi çocuklarımızı toprağa veriyoruz. Çocukların babalarını toprağa verdiği bir süreçten babaların çocuklarını toprağa verdiği bir sürece geldik. Evlat acısı yaşıyor şehitlerimizin anneleri ve babaları. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Neden Türkiye bu hale geldi? 14 yıldır terörsüz bir Türkiye devraldınız. Bugün Güneydoğu’da şehirler silah deposu haline geldi. Neden? Kim getirdi bu hale? Kim yönetiyordu bu ülkeyi? Kim Başbakandı, kim bakandı, kim İçişleri Bakanıydı? Bunların tamamının sorgulanması lazım. Kimsenin kahramanlık edebiyatı yapmak gibi hevesi olmasın. Bu ülkenin fakir fukara çocukları şehit olarak geliyor. Ankara’daki beylerin hangisinin çocuğu o bölgelere gitti? Hangisi gitti o bölgelerde çarpıştı? Onlar Ankara’da oturdular keyiflerine baktılar." (DHA)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P