banner1199

banner1197

Kentsel dönüşüm projesine Mimarlar Odası'ndan tepki geldi

İstanbul Bakırköy'de başlatılacak olan kentsel dönüşüm projesine Mimarlar Odası'ndan tepki geldi. Mahalleliler ile birlikte açıklama yapan oda temsilcileri, projenin rant amaçlı olduğunu savundu

GÜNDEM 04.03.2015, 19:23 04.03.2015, 19:25
 İstanbul Bakırköy'de 7 mahalleyi kapsayacak olan Kentesel dönüşüm projesine Mimarlar Odası tepki gösterdi.

Bakırköy'deki dönüşümün Osmaniye, Kartaltepe, Zuhuratbaba, Sakızağacı, Yeni Mahalle, Zeytinlik, Cevizlik mahallelerinde uygulanması planlanıyor.
Mimarlar Odası ise projeye karşı çıkıyor. Projeye ilişkin, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği basın toplantısı düzenledi.

Basın açıklamasını Mimarlar Odası Bakırköy Temsilcilik Sekreteri Selda Yentür yaptı.

Proje tanıtımında Bakırköy'deki binaların yüzde 78'inin çürük olduğu ifade edilmişti. Yentür bunun doğru olmadığını söyledi.

Mimarlar Odası Büyükkent Şube Sekreteri Ali Hacıalioğlu, kentsel dönüşümün küçük esnafı zor durumda bırakacağını ifade etti.

Toplantıda, dönüşüm kararını açıklayan Bakırköy Belediye Yönetimi'ne çağrı yapıldı.
SES AÇ// Sorumlu davranmaya çağırıyoruz.


Haber-Kamera: Bülent Ünal
Yorumlar (1)
Nabi balkan 5 yıl önce
bakırköyün yerlisinin kartaltepede binaların çoğu 40 senelik 2 veya 3 kat yükseklik verilse mütahhitide kurtarır biz zavallı emeklilerde bu yaştan sonra her anbinalar yıkılırsa diye mutsuz olmayız biz bu maaşlarla binaları yaptırmayız ne hakkınız var bizleri mutsuz etmeye yokrant var yok yeşil alan kalmayacak diye bizi ölümümü atacaksınız lütfen bizi elinizi vicdanınızakoyupta düşünün sevinçli haber bekliyoruz
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P