banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu, A Takımı'nı belirliyor

CHP 35’inci Olağan Kurultayının ardından partinin A Takımı belirlenecek. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nda yer alacak isimleri önümüzdeki günlerde ilan edecek. Kulislerde Kılıçdaroğlu’nun 10-12 üyeli bir MYK tasarladığı, Parti Sözcülüğüne de Selin Sayek Böke’nin getirileceği konuşuluyor.

GÜNDEM 20.01.2016, 19:53 20.01.2016, 20:17
Kılıçdaroğlu, A Takımı'nı belirliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin A Takımını önümüzdeki günlerde ilan edecek. Kurultay’da belirlenen Parti Meclisi’nin ilk toplantısını bu hafta yapması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu 35’inci Olağan Kurultay’da yapılan tüzük değişikliğinde aldığı yetkiyle MYK listesini daraltabilecek. CHP Liderinin 10-12 üyelik bir MYK tasarladığı ifade ediliyor.

Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin parti sözcüsü görevine getirilmesi bekleniyor.

Kulislere yansıyan bilgilere göre, Hakkı Suha Okay örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilecek. Bu görevde bulunan Tekin Bingöl ise Gürsel Tekin’den boşalan Genel Sekreterliğe kaydırılacak.

Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak'ın iş dünyası ve ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcılığına, Ordu Milletvekili Seyit Torun’un da yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirileceği belirtiliyor. Eski RTÜK üyesi Ali Öztunç’un da medya ile ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görevlendirileceği konuşuluyor.

Sezgin Tanrıkulu, Bülent Tezcan ve Haluk Koç’un yerlerini koruması bekleniyor. Örgüt Yönetiminden sorumlu genel başkan yardımcılığına Hakkı Suha Okay’ın Sosyal Politikalardan sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Çetin Soysal’ın getirilmesi bekleniyor.

Mustafa Moroğlu’nun, Meslek Kuruluşları ve Sivil toplum Kuruluşlarından sorumlu genel başkan yardımcılığına, Gülseren Onanç’ın da Tanıtım ve Halkla İlişkilerden sorumlu genel başkan yardımcılığına getirileceği belirtiliyor.

 Kılıçdaroğlu, A Takımı'nı belirliyor paylaşan: ulusalkanal
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
11°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P