banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu, kendisine edilen teklifi açıkladı

Saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tanınmadan sığınılan evden çıkarılması için kendisine kamuflaj giydirilmesinin ya da şapka takmasının teklif edildiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, ikisini de reddettiğini, "Nasıl girdiysem öyle çıkarım" ifadelerini kullandığını söyledi

GÜNDEM 23.04.2019, 09:08 27.04.2019, 00:25
Kılıçdaroğlu, kendisine edilen teklifi açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uğradığı saldırının ardından gazetecilere o anları anlattı.

Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:

"Eve girdiğimde sandalye getirdiler, oturduk. Anne biraz telaşlıydı  “Acaba evimiz yakılır mı?” diye… Baba geliri düşük olan, bu evi zor bela yaptırmış, onun da bir endişesi vardı. Baba Mansur Bey'e oy vermiş, eşi AK Parti'ye oy vermiş. Aile içinde bir denge de var. Küçük çocukları var Muhammed, sağ olsun su getirdi, geldi sarıldı. Üç aylık bir çocukları da vardı.

Evden dışarı çıkarken bir kamuflaj giymemi, tanınmayayım diye bir kıyafet giymemi ya da şapka takmamı teklif ettiler. İkisini de reddettim. ‘Nasıl girdiysem öyle çıkarım' dedim. Suçlu muyuz yani? Doğru bulmadım. Sonra onlar da tamam dediler. Aile çay koymuştu ikram etmek için ama içemedim. Gerekli önlemler alındığı için çıkmam gerekti. İki kez akrep denilen zırhlı araca bindim. Daha önce Artvin'de binmiştim. Bir de dün bindim."

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P