banner1198

banner1197

Kılıçdaroğlu'ndan Altan kardeşler ve Ilıcak açıklaması: Arkadaşlarımız tahliye oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’den hüküm giyen gazetecileri savundu. Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’dan “arkadaşlarımız” diye bahseden Kılıçdaroğlu, “Kısmen de olsa özgürlüklerine kavuştular” dedi. Bir yandan FETÖ’ye kol kanat isimlerin tahliyesini olumlu karşılayan Kılıçdaroğlu, diğer yandan da FETÖ İmamı Adil Öksüz’ün neden yakalanamadığını sordu.

GÜNDEM 05.11.2019, 21:49 05.11.2019, 21:50
Kılıçdaroğlu'ndan Altan kardeşler ve Ilıcak açıklaması: Arkadaşlarımız tahliye oldu

Bu sözlerin sahibini savundu. FETÖ’nün medya yapılanmasının önemli unsurlarından olup kumpaslarda aktif rol alan kişilerden "Arkadaş" diye söz etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ'cülere Meclis kürsüsünden sahip çıktı.

Kılıçdaroğlu, bir yandan FETÖ’den hüküm giyenlerin tahliyesini olumlu karşıladı. Diğer yandan ise FETÖ İmamı Adil Öksüz’ün neden yakalanmadığını sordu.  

CHP lideri, PKK’ya destek veren belediyelere kayyum atanmasına bir kez daha tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Eren Erdem aramızda. Hoş geldin Eren Erdem. 490 gün hapiste kaldı. Bugünkü düzende çok yadırganacak bir şey değil. Çünkü saray hükümeti devleti var. CHP olarak adaleti sağlamak için her türlü mücadelemizi sonuna kadar yapacağız. Hava Harp Okulu öğrencilerinin velileri de aramızda. Bazı gazeteci arkadaşlarımız tahliye oldular. Ama yetmiyor hapiste gazeteci yazar avukat düşünce suçlusu olmaz. Osman Kavala 735 gündür hapiste. Onun da bir an önce özgürlüğe kavuşmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
15°
sisli
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P