banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu'ndan Ergenekon kararı yorumu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Ergenekon kararını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Karar geçmişte yapmış olduğumuz eleştirilerin ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. Bu ülkede hâlâ hakimler var" dedi.

GÜNDEM 21.04.2016, 13:41 21.04.2016, 15:23
Kılıçdaroğlu'ndan Ergenekon kararı yorumu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay'ın Ergenekon kararına ilişkin, "Geçmişte yaptığımız eleştirilerin ne kadar haklı olduğunu gösteriyor." dedi.

CHP TBMM Grubu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı toplandı.

Toplantı çıkışında kuliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Ergenekon Davası'nda yerel mahkeme kararını bozan Yargıtayın kararına ilişkin şunları söyledi:

"Geçmişte yaptığımız eleştirilerin ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Her şeye rağmen bu ülkede adaletin olduğunu kabul etmemiz lazım. Yani adaletin demeyeyim de her şeye rağmen bu ülkede hakimlerin olduğunu kabul etmemiz lazım. Cesur, yürekli, hukukun üstünlüğüne inanan, haksızlıklara karşı karar alabilen hakimler Türkiye'nin önünü açıyor."

Kılıçdaroğlu, "Bir Alman gazetecinin sınır dışı edilmesi söz konusu oldu. Bu konudaki değerlendirmeniz nedir?" sorusu üzerine de CHP'nin her zaman düşünce ve basın özgürlüğünden yana olduğunu vurguladı. AA
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P