banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu'ndan IMF ile görüşme açıklaması

Aydınlık Gazetesinin ortaya çıkarttığı gizli "IMF" temasları siyaSetin gündemine oturdu. Hükümet kanadından muhalefete yöneltilen "gizli görüşme" eleştirilerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Çok gizli değil" diye yanıt verdi. İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener ise otel odasındaki toplantıyı, "IMF bu kadar şeytani bir örgütse içinde ne işimiz" sözleriyle savundu...

GÜNDEM 25.09.2019, 23:50 25.09.2019, 23:53

Basına haber verilmedi. IMF prosedürleri uygulanmadı. Bir otel lobisinde buluşuldu. CHP ve İyi Parti'nin IMF ile toplantısına hükümet tepki gösterdi, muhalefet ise savundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Amerika'nın Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield'i kabul etti. Öncesinde ise açıklama yaptı. Aydınlık Gazetesinin ortaya çıkarttığı gizli görüşmeyi değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Moda Deniz Kulübü Derneği'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündem; CHP'nin IMF ile temaslarıydı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de IMF ile görüşme hakkında bir televizyon programında konuştu.

Akşener, otel lobisindeki görüşmeden Hazine Bakanlığı'nın bilgisi olduğunu öne sürdü. Genel Merkezde yapılmayan toplantının gizli olmadığını savundu.

CHP ve İYİ Partinin IMF ile görüşmesine bir tepkide KOBİDER’den geldi. Genel Başkan Nurettin Özgenç, yazılı bir açıklama yaptı.
"CHP ve İYİ Parti’nin Türkiye'nin geçmiş yıllarda kapısına muhtaç edildiği IMF yetkilileri ile kripto görüşme yapması oldukça düşündürücüdür. KOBİ'ler olarak soğan ekmeğe talim ederiz ama IMF'nin desteğini istemeyiz."


ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P