banner1199

banner1197

Kılıçdaroğlu'ndan Balyoz açıklaması

Balyoz kumpasını bozan tahliye kararıyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yazılı bir açıklama geldi. "Tahliye kararlarını çok gecikmiş ama memnuniyet verici karar" olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu komutanlara "özgürlüğe hoş geldiniz" dedi.

GÜNDEM 19.06.2014, 18:02 19.06.2014, 17:37
Kılıçdaroğlu'ndan Balyoz açıklaması

CHP lideri kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa mahkemesinin Balyoz kumpasıyla ilgili "hak ihlali olduğu" yönündeki kararının ardından gelen tahliyelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kararı "gecikmiş ama memnuniyet verici" olarak değerlendiren Kılıçdaroğlu, "çektirilen acıların telafisi mümkün değildir." ifadesini kullandı.

"Bugüne kadar uğratılan hak kayıpları eksiksiz yerine getirilmeli" diyen CHP lideri, "bundan sonra da sürdürülecek yargılamalarda evrensel hukuk kurallarının mutlaka yerine getirilmesi gerektiğini" vurguladı.

"Sanık lehine olan kanıtlar eksiksiz toplanmalı, dijital veriler gerçeği ortaya çıkaracak şekilde değerlendirilmeli, Bugüne kadar hukuktan kaçırılanlar da yargıç önüne çıkarılmalı ve hukuku hukuksuzluk aracı olarak kullanarak ömürlerden ömür çalanlardan da çektirdikleri acıların hesabı sorulmalıdır"

CHP lideri açıklamasını, komutanlara "özgürlüğe hoş geldiniz" diyerek bitirdi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P