banner1199

banner1197

Kimliği sır gibi saklanıyor

Suriye sınırında kaçakçılarla çıkan çatışmada Sefer Taş adlı askerin kaçırılmasını organize edenler arasında yer alan bir IŞİD mensubu Kilis'te yakalandı. Türk olduğu belirlenen zanlı; MİT, Jandarma ve Emniyet'ten oluşan özel bir ekip tarafından sorguya alındı.

GÜNDEM 20.09.2015, 16:36 20.09.2015, 16:37
Kimliği sır gibi saklanıyor
 Türkiye'nin Suriye sınırında, 1 Eylül'de, IŞİD'le bağlantılı olduğu belirlenen kaçakçılarla askerler arasında çatışma çıkmıştı.

Er Yusuf Beylam'ın şehit olduğu çatışmada yaralanan er Sefer Taş'ın önce kaybolduğu düşünüşmüş ancak çok geçmeden IŞİD tarafından çatışma bölgesinden kaçırıldığı anlaşılmıştı.

Er Sefer Taş'ın yurda getirilmesiyle ilgili çalışmalar devam ederken Cuma günü Kilis'in Elbeyli ilçesinde önemli bir operasyon yapıldı. Askerin kaçırılmasını organize edenler arasında yer aldığı belirlenen bir IŞİD mensubu gözaltına alındı.

Suriye'den gizlice Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalanan zanlının Türk olduğu öğrenildi. Şüphelinin IŞİD içinde görev aldığı ve er Taş'ın kaçırılmasını organize edenler arasında olduğu belirlendi.

IŞİD'in üst düzey isimlerinden olduğu belirtilen zanlı MİT, Jandarma ve Emniyet tarafından oluşturulan bir özel ekip tarafından sorguya alındı.

Er Taş'ın tedavi ettirildikten sonra IŞİD'in Suriye'deki merkezi Rakka'ya götürüldüğü belirlenmişti.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P