banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre: Türkiye bedenimizdeki candır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Geçitkale Havaalanı'na konuşlandırılan İHA ve SİHA'larla ilgili konuştu. "Bu bir savaş kışkırtıcılığı değildir" dedi. Doğu Akdeniz'deki son durumu da değerlendiren Töre, "Türkiyesiz ve TSK'sız bir Doğu Akdeniz düşünülemez" diye konuştu.

GÜNDEM 25.12.2019, 17:01
KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre: Türkiye bedenimizdeki candır

Geçitkale Havaalanı'na konuşlandırılan İHA ve SİHA'lar, Akdeniz semalarında göreve başladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, "Bunun bir savaş kışkırtıcılığı" olmadığının altını çizdi."Barış için geldiler" dedi.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Yunanistan ve Rum kesiminin şımartıldığını söyleyen Töre, "İyi ki Anavatan Türkiye var. İyi ki Türk ordusu var. Türkiye bedenimizdeki candır, Türk ordusu damarımızdaki kandır" diyerek, KKTC-Türkiye işbirliğine vurgu yaptı.

Töre, Amerika'nın Rumlara silah abbargosunu kaldırdığını hatırlatarak, "Türkiye böyle bir dönemde Doğu Akdeniz'de daha etkin hale gelmelidir" dedi.

Geçitkale bir caydırıcı güçtür. Türkiye'nin bölgede hava ve deniz üssü de olmalıdır. Kıbrıs'ta kimse savaş istemiyor.

Geçitkale de savaş yanlısı bir tutum değil, Rumlara karşı caydırıcı bir güçtür. Ki çok da caydırıcı olmuştur. Türkiye'siz ve TSK'sız bir Doğu Akdeniz düşünülemez. Bu böyle bilinmelidir.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P