banner1199

banner1197

Koğuştan kışlaya

Dün cezaevi koğuşlarından çıkan komutanlar kışlalardaki görevlerine dönecek. 13'ü general ve amiral 70 muvazzaf komutan kısa süre içerisinde görevlerini devralacak. AKP Hükümeti'nin 2010'da askeri mahkeme kararını uygulamayarak terfilerini engellediği Tümgeneral Gürbüz Kaya ve Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu da iş başı yapacak komutanlar arasında.

GÜNDEM 20.06.2014, 21:13 20.06.2014, 20:18
Koğuştan kışlaya

Türkiye'yi ve Türk Ordusu'nu hedef alan Balyoz tertibi çöktü, 236 komutan tahliye edildi. Cezaevlerinden çıkan komutanlar görevlerinin başına dönecek.

Cumhuriyet tarihinin en büyük tasfiye operasyonu amacına ulaşamadı, tasfiye edilen komutanlar bir bir iş başı yapacak, komutayı devralacak.

Hükmün bozulmasıyla tahliye olan 13'ü amiral ve general 70 muvazzaf komutan Silallı Kuvvetler'deki görevlerine dönecek. En son 2010 yılında terfi alan 13 amiral ve generalin durumları Ağustos ayında Yüksek Askeri Şura gündemine gelecek.

AKP Hükümeti'nin 2010'da askeri mahkeme kararını uygulamayarak terfilerini onaylamadığı Tümgeneral Gürbüz Kaya ile Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu da göreve başlayacak komutanlar arasında.

Dava sürecinde terfleri engellenen komutanlar yeniden yapılacak yargılamanın sonucunda tüm haklarını geri alacak.

Balyoz davası avukatlarından emekli Askeri Hakim Ali Fahir Kayacan, süreç içinde emekli edilen komutanların da beraat kararının ardından "hak iadesi için hukuki süreci" başlatacağını vurguladı.

Dava sürecinde yüzlerce komutan silahlı kuvvetlerden emekli edilmişti. Tasfiye operasyonu 35 general ve amiralin 2013'te YAŞ kararı ile emekli edilmesiyle zirveye ulaşmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (2)
cenap aytepe 5 yıl önce
bir hışmınan geldi geçti hey kizir oğlu mustafa bey .değerli komutanlar girdiğiniz her mekanı ışıtacaksınız.
halim okur 5 yıl önce
sap döner keser döner gün gelir hesap döner tezgahcılar hesap vermeye adalet önüne çıkar
19°
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P