banner1199

banner1197

Komutanlardan ortak bildiri

Mamak Askeri Cezaevi'nden tahliye olan komutanlar ortak bir bildiri yayımladı. Komutanlar, adaletin ancak, paralel yapı haline gelen kumpasçıların adil bir şekilde yargılanmasıyla yerine geleceğini vurguladı.

GÜNDEM 20.06.2014, 23:33 20.06.2014, 22:35
Komutanlardan ortak bildiri
Her zaman olduğu gibi sözlerine "Yüce Türk milleti" diyerek başladılar.

Yaklaşık 4 yıllık esaretin ardından Mamak Askeri Cezaevi'nden tahliye olan komutanlar, ortak bir bildiri yayımladı.

Komutanlar, "Türk ordusunu emperyalizmin amaçlarına hizmet ederek hedef alan ve paralel yapı haline gelen kumpasçılar yargılanmadan adalet gelmeyecek" dedi.

Devletin tüm kurumlarına sızarak paralel bir yapı haline gelen kumpas çetesi, cumhuriyetin değerlerini, vatanın birlik ve bütünlüğünü yok etmek için kendisine engel gördüğü Türk Silahlı Kuvvetleri’ni mensuplarıyla birlikte ülkemizin tüm aydınlarını hedef alarak emperyalist güçlerin amaçlarına hizmet etmiştir. Bu kumpasların sonucu çok gizli savaş planları ortaya saçılmış, vatanın bekası, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin moral ve değerleri yok edilerek iradesi sekteye uğratılmış, Türkiye’nin ulusal güvenliği ülkemizin bağımsızlığı vatanımızın birlik ve bütünlüğüyle bayrağımızın kutsallığı tehlikeye atılmış, açıkçası vatana ihanet suçu işlenmiştir.

Bu tertibi kuranlar, bunlara kucak açanlar, kayıtsız ve sessiz kalanlar arasında bir ayrım gözetmiyoruz. Tahliye edilmemiz asla adaletin yerine geldiğini göstermez.

Bu tertipte adalet ancak bize bu kumpası kurduran, kuran ve bu insanlık suçuna kayıtsız kalarak onlarla işbirliği yapan sorumluların tarafsız ve bağımsız mahkemelerde adil bir şekilde yargılanarak cezalandırılmasıyla yerine gelecektir.

Bu kumpas davaları sonucunda hakları gasp edilen tüm masum yurtseverlerin bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi, ülke yönetiminde görev alan siyasetçi, asker ve bürokratların boyunlarının borcudur.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
tc ertan 5 yıl önce
tam bir komutan diliyle ifade etmis pasalrimiz gercekleri söylemisler insallah adalet yerini bulur ve tüm komutanlar türkiye ne halde oldugunu görürler
T.C NUR 5 yıl önce
tamamina katiliyoruz hepinize gecmisolsun insallah adalet yerini bulacaktir saygilar
cenap aytepe 5 yıl önce
değerli komutanlar ve aziz şehitlerimiz dik duruşunuzla bayrağa sancağa ve maraşal mustafa kemale laik bir asker olduğunuzu göterdiniz bundan sonra atanın işaret ettiği yöne türkiye dönecektir siz aslan gibi duruşunuzla bu kapıyı yeniden açtınız geceleriniz aydın gündüzleriniz ışıklı yollarınız gül çimen olsun
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P