banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Köprü ve otoyollardan kaçak geçişe sıkı denetim

Köprüden kaçak geçenlere hem ceza kesilecek hem son çıkıştan geri döndürülecekler. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valiliğine gerekli talimatın verildiğini söyledi.

GÜNDEM 10.12.2017, 09:20 10.12.2017, 17:56
Köprü ve otoyollardan kaçak geçişe sıkı denetim

Köprüleri kaçak kullanan araçlara ağır cezalara kapıda. 

Kaçak geçen sürücüler, köprüden önceki son çıkıştan geri döndürülecekler. Yani hem ceza yiyecek hem geri gidecekler.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Valiliğine gerekli talimatların verildiğini belirtti.

Bakan Arslan, yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden kaçak geçen kamyon ve otobüs sürücülerini uyardı. 

Sürücülerin kurallara uymasının önemli olduğunu hatırlatan Arslan "Bir kural konulmuşsa herkes lütfen uysun, kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz” dedi. 

Köprü ve otoyollardan ücret ödemeden geçen yabancı plakalı araçlarla ilgili yeni bir düzenleme de hazırlanıyor. Buna göre kaçak geçiş yaptığı belirlenen yabancı araçlar gümrük kapısından çıkamayacaklar. Yollarına devam etmeleri için tek seçenekleri ceza ödemek olacak. 

GÜMRÜKTE KONTROL
Köprü ve otoyollardan ücret ödemeden geçen yabancı araçlarla ilgili olarak da yeni bir düzenlemeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını açıklayan Arslan, "Yabancı araçlarla ilgili bir sistem kuruyoruz. Bununla hangi aracın kaçak geçtiğini göreceğiz. gümrük bakanlığı'na kaçak araçlarla ilgili bilgi vereceğiz. Yabancı araç eğer kaçak geçiş yaparsa gümrük kapısından bunun cezasını ödemeden çıkamayacak. Yeni yıla kalmadan bu sistemi hayata geçirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

AVRASYA'DAN GÜNLÜK 49 BİN ARAÇ GEÇİYOR
Avrasya Tüneli'nin birinci yılını doldurmak üzere olduğunu belirten Bakan Arslan, "Avrasya'dan şu anda günlük ortalama araç geçişi 49 binlerde. Biz geçen yıl 20 bin ile başlamıştık ancak yılbaşına kadar ücretsiz taşıma yapmıştık. Şu anda 48 bini geçtik" dedi. (Sabah)

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P