banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Korkmaz: Güç birliği olursa 2+2=4 değil 5 yapar

1 Kasım seçimleri yaklaşıyor. Kamuoyunda en çok konuşulan konulardan biri de CHP ve Vatan Partisi görüşmesi. Eski CHP Milletvekili Esfender Korkmaz güç birliği adımını değerlendirdi. Korkmaz, "güç birliği olursa iki artı iki dört değil beş yapar" dedi. Güç birliğinin hem imaj olarak hem de fiilen fayda sağlayacağını söyledi. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Bedri Baykam da görüşmeyi "umut verici" olarak değerlendirdi, "kimse bu ittifakı küçümseyemez" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 08.09.2015, 19:31 08.09.2015, 19:41
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme kamuoyunca heyecan yarattı.

Sözcü Gazetesi Yazarları Rahmi Turan ve Soner Yalçın'ın seçmenin "güç birliği" talebinni köşelerine taşımalarının ardından Eski CHP Milletvekili Profesör Doktor Esfender Korkmaz da güç birliğine destek açıklaması yaptı.

Güç birliği projesini Ulusal Kanal yayınında değerlendiren Korkmaz, "2+2 4 değil 5 yapar" dedi.

Korkmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nın olumlu karar vereceğine de inandığını söyledi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Bedri Baykam da Vatan Partisi ile CHP arasında yapılan görüşmelere köşesinde değerlendirdi. "kimse bu ittifakı küçümseyemez" dedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (1)
vp 4 yıl önce
vatan'in oylari bosa gitmemis olur. bu ittifak mhp'den de oy kirpar. lakin meclise girince vatan partisi chp'den ayrilip kendi grubunu kuracak mi?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P