banner1199

banner1197

Kumpasçılar CHP'de

Ergenekon, Balyoz, Oda Tv gibi kumpas operasyonlarını yöneten eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürleri milletvekili adaylığı için CHP'ye başvurdu. F-tipi polis şeflerinin ön seçim yerine kontenjan adaylığı talep etmesi de dikkat çekti...

GÜNDEM 05.03.2015, 15:38 05.03.2015, 15:40
Kumpasçılar CHP'de
Kumpasçı polis şefleri Cumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili aday adayı oldu. 

Silivri Cezaevi'ndeki tutuklu polis müdürü Tufan Ergüder milletvekili adaylığı için CHP'ye başvurdu. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ergüder'in avukatı aracılığıyla yaptığı başvuruda ön seçime girmek yerine kontenjan adaylığı talep etti. 

F-tipi örgütün emniyetteki önemli isimlerinden Tufan Ergüder İstanbul TEM Şube Müdürü olarak Ergenekon, Balyoz ve Oda Tv gibi kumpas davalarının polis soruşturmalarını yönetti. 

Kumpas operasyonları sırasında Ergüder'le birlikte çalışan halefi eski İstanbul TEM Şube Müdürü Ertan Erçıktı da milletvekili adaylığı için CHP'ye başvurdu. Zonguldak CHP aday adayı olan f-tipi polis şefi Ertan Erçıktı Silivri Cezaevi'nde tutuklu polisler arasında. Erçıktı'nın CHP adaylığını avukatı Ömer Turanlı duyurdu. 

Meslekten atılan F-tipi polis şeflerinden eski İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu da tercihini CHP'den yana kullandı. Topçu'nun başvurusunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan teslim aldı. Topçu da ön seçim yerine kontenjan adaylığı talep etti. 

CHP’ye adaylık başvurusu yapan cemaatçiler polislerle sınırlı kalmadı. Cemaat’e yakınlığı ile tanınan Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Savaş da adaylık başvurusu yaptı.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P