banner1199

banner1197

Lice'de PKK'lılara müdahale

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 16 gündür yol kapatma eylemi yapan PKK'lılara müdahale edildi. Çıkan olaylarda 2 kişi hayatını kaybetti, 1'i asker 4 kişi de yaralandı. PKK yandaşları Şırnak ve Adana'da da olay çıkardı.

GÜNDEM 08.06.2014, 13:52 08.06.2014, 15:55

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde karakol yapımını protesto eden PKK'lılara müdahale edildi. Olaylarda 2 kişi hayatını kaybetti.

PKK'lılar 24 Mayıs'tan bu yana Lice ilçesinde hendek kazarak yolu ulaşıma kapattı. Araçlarda kimlik kontrölü yaptı. Askerin müdahalesiyle kapanan yollar açıldı. Ancak PKK yandaşları farklı bölgelerde tekrar hendek kazıp ulaşımı durdurdu.

Yer yer çıkan çatışmalarda PKK'lılar askere ateş açtı. 3 askerin yaralanmasına neden oldu. İlçedeki gerginlik dün had safhaya ulaştı.

Lice’nin Abalı mevkiinde dün akşam saatlerinde askeri birlikler karayolunu ulaşıma kapatan PKK'lılara müdahale etti. PKK'lılar silah, molotof ve havai fişeklerle güvenlik güçlerine karşılık verdi.
Çıkan olaylarda ağır yaralanan Ramazan Baran ve Abdulbaki Akdemir Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde hayatlarını kaybetti.

Olaylarda 1'i asker 4 kişi de yaralandı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde de yüzü maskeli bir grup polise taşlarla saldırdı.

PKK'lılar Şırnak’ın Cizre ilçesinde de olay çıkardı. Grup, yola barikat kurup polisle çatıştı. Olaylar esnasında bir evde ve bir benzin istasyonunda da yangın çıktı.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde ise PKK yandaşları, polis karakolunu taşladı. Grup, olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ekipleriyle çatıştı.

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P