banner1199

banner1197

M. Rüştü Mat yazdı: Haçlı ittifakı ile terör saldırısı altında olan Suriye'ye ziyaret en doğru adımdır! Teşekkürler Perinçek

GÜNDEM 06.03.2015, 10:26 06.03.2015, 10:38
M. Rüştü Mat yazdı: Haçlı ittifakı ile terör saldırısı altında olan Suriye'ye ziyaret en doğru adımdır! Teşekkürler Perinçek
Yeni Alanya gazetesi yazarı Rüştü Mat, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in başkanlığındaki Türkiye heyetinin Suriye ziyaretini kaleme aldı.

Yazısında ziyaretin önemine vurgu yapan Mat, "4 yıldır Siyonist ve Haçlı ittifakı ile terör saldırısı altında olan bir ülkenin böyle bir dönemde ziyaret edilmesi en doğru adımdır" dedi. Mat, başta Perinçek olmak üzere heyette yer alan ve destek olan herkesi candan katladığını ifade etti.

Mat'ın yazısı şöyle:
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ülkemizden bir heyet ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat’ı ziyarete gitti. Bu ziyaret çok önemlidir. Zira 4 yıldır Siyonist ve Haçlı ittifakı ile terör saldırısı altında olan bir ülkenin böyle bir dönemde ziyaret edilmesi en doğru adımdır. Bu nedenle başta Doğu Bey olmak üzere heyette yer alan ve destek olan herkesi candan kutluyorum.

Bazıları kabul etmese ve ısrarla da yanlış üstüne yanlış Suriye politikasını savunsa da gerçek hiç de öyle değildir. Eğer şu anda iktidarda AKP olmasa, başkaları olsa, bu iktidarın uyguladığı Suriye politikasını aynen uygulasa, malum medya başta olmak üzere neler yapmazlardı ki? İnanın her Cuma namazı çıkışında olan gürültü koparılırdı. Kardeşim sizin hiç mi vicdanınız yok? Hiç mi Allah’tan korkmazsınız? Eğer Erbakan yaşasa ve iktidarda olsa bu iktidarın uyguladığı başta süper yanlışlarla dolu olan Suriye ve Orta Doğu politikalarının hiç birini uygulamazdı. Bu nedenle sizin bu politikalarınız Erbakan Hocanızın kemiğini sızlatıyor. Lütfen yanlışta ısrar etmeyiniz. Allah aşkına Suriye’ye bu kadar silah ve çapulcu, ruh hastası nereden gitti? İstediği kadar yalanlansın, bu belgelerin hepsi şer ittifakının elindedir. Zamanı gelince çıkarılır. Şu anda resmi rakamlar 2 milyon diyor, bu sığınmacılar ne olacak? Sadece bugüne kadar bu gariban milletin 6 milyar doları onlara gitti. Ya diğer gidenler? Bugün Suriye’nin içine düştüğü bu durumdan bir zamanlar “Kardeşim Esat” diyenlerin sorumlulukları çoktur. Hem de altından kalkamayacakları derecede.

Karşı çıkıp eleştirenlere ise hakaret ve iftiralar yapılmaktadır. Sanki ailece tatil yapan, kızının düğününde özel uçakla davetiye gönderen, dahası karşılıklı kahvaltı yapıp, bir de dostluk maçı yapan onlarmış gibi. Geçin beyler bunları da siz önce bir hesap verin, hangi politikanız doğru? Önceki mi, yoksa bugünkü mü? Urfa’da “Yeni hükümet başkanı, muhatabımız” diyerek elini havaya kaldırdığınız şahıs dahi Esat ve halkından özür dileyerek saf değiştirdi. Lütfen yapmayınız. Bölgede Esat’a gelinceye kadar ne diktatörler var.

Eski yol arkadaşları olan Abdüllatif Şener Bey’e ise haksız ithamlarda bulunuyorlar. Acaba ne hakla? Aslında bunları Abdüllatif Şener’den dinleyiniz. Dinleyiniz ki kim oldukları ve neler yaptıklarını iyi anlarsınız.

Heyet, Suriye ziyareti ile en doğru olanı yapmıştır. Kendilerini kutluyorum. İslam aleminin ve ülkemizin milli çıkarları, dahası insanlığın çıkarı Esat ve Suriye’nin yanında yer almaktan geçer.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P