banner1199

banner1197

Madende skandal iddia

GÜNDEM 04.06.2014, 23:55 04.06.2014, 22:57
Madende skandal iddia
Milas'ta maden işçileri 12 saat süreyle, tatil yapmaksızın çalıştırılıyor. Bu iddia Meclis gündemine taşındı. CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, kömür ocağındaki çalışma şartlarının açıklanmasını istedi.

Muğla Milas Hüsamlar Köyü’ndeki kömür madeni ocağı ile ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı. Madencilerin iş güvenliği önlemi alınmadan, günde 12 saat boyunca çalıştığı, üstelik sigortalarının da yatırılmadığı iddia edildi. Konu Meclis gündemine taşındı.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Barış Madencilik'e ait kömür ocağı ile ilgili, meclis başkanlığına sözlü soru önergesi verdi.

CHP'li vekil Milas'taki kömür ocağının denetlenip denetlenmediğini, işçiler için yeterli iş güvenliği önlemi alınıp alınmadığını sordu.

Bir başka iddia ise madencilerin 12 saat süreyle, hafta sonu izni olmaksızın çalıştırılması. Üstelik işçilere, sadece günde 2-3 saat idare edecek kadar maske verilmesi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (1)
volkan yılmaz 5 yıl önce
yıl 2014 fakat özel sektörde çalışan işciler halen daha çok ilkel şartlar altında çalışıyorlar dışarıdan bakanlar yada o meslek sektöründe olmayan dolayısıyla o işten anlamayanlar farklı yorumlarda bulunuyorlar.. ben kendim maden işcisiyim yaklaşık 10 yıldır bu işi yapıyorum ve bu işlerin nasıl yürüdüğünü ve yürültüğünü çok iyi biliyorum balık baştan kokar deyimi tam yerinde bir sözdür bu iş için hiçbir maden ocak sahibi işinin sekteye ugramasını istemez hatta bunun ugruna işciyi hiçe sayarak olmayan yerlerde olmayacak şekillerde işciden iş bekler sadece 30-40 cm lik bir kömür damarına bile çalısırsınız zira patron bunu sizden ister amire der amir işciye der ve sagınızdan solunuza dönemeyecek bir alanda yere yatıp 8 saat çalısırsınız en ufak bir baskı olmuş olsa kacacak bir yeriniz yada bir hamle yapabilecek lüksünüz kesinlikle yoktur.. uzun lafın kısası türkiye de işciye deger verilmiyor insan sınıfına da konmuyoruz bu gidişat ve bu düzen bunun en büyük kanıtıdır en büyük delilidir..
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P