banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Mahkemeden Bedrettin Dalan kararı

Yurt dışında oldukları için dosyaları ayrılan 5 kişinin yargılandığı Ergenekon davasında, Yargıtay’ın ana dosyadaki temyiz kararı beklenecek. Mahkeme Bedrettin Dalan’ın adli emanetteki eşyalarının da iadesine karar verdi. Dalan’ın süs ve antika niteliği taşıyan kılıç ve kamaları ile ruhsatlı silah ve mermileri iade edilecek.

GÜNDEM 25.12.2015, 18:56 25.12.2015, 19:08
Mahkemeden Bedrettin Dalan kararı
Ergenekon davasında yurt dışında dışında oldukları için dosyaları ayrılan 5 kişinin yargılamasına devam edildi.

İstanbul 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi, temyiz incelemesindeki yapılan Ergenekon ana dosyası hakkındaki Yargıtay kararının beklenmesine karar verdi.  

Bederettin Dalan’ın talebini kabul eden mahkeme adli emanette tutulan eşyalarının iadesine hükmetti. Dalan’ın süs ve antika niteliğindeki kılıç ve kamaları ile ruhsatlı silah ve mermileri kendisine verilecek.

Emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı hakkındaki adli kontrol kararını kaldırılmasına karar veren heyet ifadeleri alınamayan Turhan Çömez, Emrah Dönenci ve Saipir Debzlelvidze hakkındaki yakalama kararlarının infazının beklenmesini kararlaştırdı.

Bedrettin Dalan, eski AKP milletvekili Turan Çömez, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Deblevidze’nin yargılandığı ileri bir tarihe ertelendi.

HABER: ÖZER SÜRMELİ
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P