banner1199

banner1202

banner1197

banner1203

Mardin'de 3 terörist etkisiz hale getirildi

Mardin'in Dargeçit ilçesinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan Dargeçit'e bağlı bir köyde, terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

GÜNDEM 26.03.2018, 11:52
Mardin'de 3 terörist etkisiz hale getirildi

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütü PKK'ya yönelik Dargeçit ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda 3 teröristin silahları ile etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgede arama faaliyetlerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların kararlılıkla devam edeceği kaydedildi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı bir köyde, terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. 

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Dargeçit ilçesi kırsal alanında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek amacıyla operasyon yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, bugün 08.00 itibariyle Tanyeri Mahallesi ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir" denildi.

ulusal.com.tr

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P