banner1199

banner1197

Meclis'te bu hafta

Meclis, yoğun bir haftaya daha başlıyor. Anayasa Komisyonu'nda, AKP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması için Meclis'e sunduğu Anayasa değişikliği teklifi görüşülecek. Genel Kurul'da Avrupa Birliği'nden alınacak vize muafiyeti kapsamında uluslararası sözleşmeler de ele alınacak.

GÜNDEM 24.04.2016, 19:14
Meclis'te bu hafta
Meclis, hafta sonu tatilinin ardından yarın yoğun bir mesaiye başlayacak.

Anayasa Komisyonu, geçen hafta görüşmelerini ertelediği, AKP'nin dokunulmazlıkların kaldırılması için Meclis'e sunduğu Anayasa değişikliği teklifini ele alacak. Görüşmeler Perşembe günü yapılacak.

Teklif, Karma Komisyon, Meclis Başkanlığı, Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı'nda bekleyen dosyaları işleme koymayı hedefliyor.

Meclis, Avrupa Birliği'ne uyum süreci çerçevesinde de mesaide olacak. 1 Mayıs'a kadar yapılması gereken düzenlemelerin görüşüleceği Genel Kurul'da, vize muafiyeti kapsamında bulunan uluslararası sözleşmeler de ele alacak. Buna göre, yarın 7 uluslararası sözleşme ile Siyasi Etik Kanunu masaya yatırılacak.

Bu hafta Meclis, Kolluk Gözetim Komisyonu kurulması için de çalışmalar yürütecek. 7 üyeden oluşacak Komisyon, İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışacak.

26 Nisan Salı günü, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu mesai de olacak. Komisyon, Sınai Mülkiyet Kanunu Tasarısı'nı görüşecek.

Meclis Genel Kurulu yarından itibaren 30 Nisan Cumartesi de dâhil olmak üzere tüm hafta çalışacak.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P